Legionowo. Rekrutacja do II LO im. Króla Jana III Sobieskiego. Zostało 10 wolnych miejsc. Co zrobić, aby dostać się do tej szkoły?

królewska dwójka

II Liceum Ogólnokształcące w Legionowie, fot. Królewska Dwójka Facebook

Aż 331 tegorocznych absolwentów podstawówek wskazało w tzw. pierwszym wyborze II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego (II LO) przy ulicy Królowej Jadwigi 11 w Legionowie jako szkołę średnią, w której chciałoby kontynuować swoją edukację. W placówce przygotowano 178 miejsc w jej klasach pierwszych. Obecnie zostało 10 wolnych miejsc, o które uczniowie mogą się teraz starać w ramach rekrutacji uzupełniającej.

Aż ponad 1,5 tysiąca ósmoklasistów wskazało II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie jako szkołę średnią, w której chciałoby kontynuować swoją edukację. 331 z nich wybrało tę placówkę w tzw. pierwszym wyborze. Miasto Legionowo, które jest organem prowadzącym dla tego ogólniaka zakładało, że do jego klas pierwszych przyjmie w tym roku tylko 150 uczniów. Jednak pod wpływem dużego zainteresowania nauką w tej szkole, postanowiono o zwiększeniu liczby miejsc w jej klasach pierwszych z tych pierwotnych 150 do obecnych 178. W związku z tym utworzono w tej placówce dodatkową klasę europejską.

 

Rekrutacja uzupełniająca

Obecnie zostało wolnych 10 miejsc – informuje ratusz, zachęcając zarazem uczniów do wyboru nauki w II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Aby móc powalczyć o te wolne miejsca, absolwenci podstawówek muszą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej. Ta rusza w poniedziałek, 31 lipca 2023 r. i potrwa do środy, 2 sierpnia 2023 r. do godziny 15. – Postępowanie uzupełniające odbywać się będzie bez użycia systemu elektronicznego, a wnioski należy składać bezpośrednio w szkole – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

 

Klasa medyczna, medialna, europejska, a może ekonomiczna?

Najwięcej wolnych miejsc, bo aż 5 jest w klasie pierwszej o profilu medycznym. W takim oddziale duży nacisk jest kładziony na rozszerzoną naukę języka angielskiego, biologii i chemii. 3 wolne miejsca są dostępne natomiast w klasie pierwszej o profilu medialnym. Tutaj z kolei, rozszerzona jest nauka takich przedmiotów jak język angielski, język polski i historia. Po jednym wolnym miejscu jest dostępnych w klasach pierwszych o profilach europejskim i ekonomicznym. W oddziale europejskim duży nacisk jest kładziony na rozszerzoną naukę języka angielskiego, geografii i wiedzy o społeczeństwie, natomiast w tym o profilu ekonomicznym na naukę języka angielskiego, geografii i matematyki.