Serock. Sukces Ignacego Sławińskiego. Młody tenisista stołowy z gminy Serock zwyciężył w 2. turnieju Grand Prix Polski „Żaków”

Ignacy Sławiński triumfuje w czasie 2. Gradp Prix w Mławie fot. archiwum prywatne

Ignacy Sławiński triumfuje w czasie 2. Grand Prix Polski "Żaków" w Mławie fot. archiwum prywatne

W dniach 2-4 grudnia w Mławie odbyło się 2. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. Świetnie zaprezentował się 10-letni Ignacy Sławiński, mieszkaniec gminy Serock (trenujący w zespole Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wygrał turniej.

Ignacego Sławińskiego, 10-letniego tenisistę stołowego mieszkającego razem z rodzicami w gminie Serock czytelnicy Gazety Powiatowej mogli poznać bliżej w czerwcu 2021 roku. Wtedy to w rozmowie z naszym reporterem tata młodego zawodnika opowiedział o pasji syna, treningach i kolejnych zwycięstwach oraz sukcesach w tenisie stołowym, które odnosi utalentowany młody sportowiec.

Ostatnio o sukcesach młodego zawodnika pisaliśmy w październiku br., kiedy to Ignacy wygrał w 1. turnieju Grand Prix Polski „Żaków”, które rozegrano w Sępólnie Krajeńskim.

Triumf w 2. Grand Prix Polski

W dniach 2-4 grudnia w Mławie odbyło się 2. Grand Prix Polski “Żaków” w tenisie stołowym. Ignacy Sławiński reprezentujący barwy KS Bogorii Grodzisk Mazowiecki startował w imprezie będąc najwyżej rozstawionym żakiem w turnieju. W finałowym spotkaniu w gronie żaków Ignacy Sławiński pokonał Olafa Glanerta (Olimpia-Unia Grudziądz) 3:1 (11:7, 14:12, 8:11, 11:6).

Wśród dziewcząt triumfatorką turnieju żaczek w Mławie została Natalia Wszołek, reprezentująca Skarbek Tarnowskie Góry. Przedstawicielka klubu ze Śląska w decydującym meczu pokonała Małgorzatę Porębę (Politechnika Rzeszów) 3:1 (11:13, 11:8, 11:6, 11:4).

Z brązowymi medalami zmagania w Mławie zakończyli Wojciech Flaumenhaft (Politechnika Rzeszów) i Jakub Pankowski (LUKS Chełmno) wśród żaków oraz Maja Klag (Gorce Nowy Targ) i Zuzanna Honkowicz (MKS Radość Gorlice) w gronie żaczek.

Przed zawodnikami i zawodniczkami z najmłodszej kategorii w sezonie 2022/2023 jeszcze dwa turnieje ogólnopolskiego. Na początku 2023 roku odbędzie się w Ostródzie trzeci turniej Grand Prix Polski Żaków, a kilka tygodni później w Gliwicach rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków.

źródło: Polski Związek Tenisa Stołowego