42 stopnie i 5 miejsce

Upały w minionym tygodniu doskwierały również sportowcom. Bartek Myszka, reprezentujący Polskę, mimo skwaru zajął 5 miejsce w międzynarodowym turnieju golfowym.

W dniach 6-8.08.2013 roku na polu Golf Resort Skalica odbył się turniej ĆSOB Slovak Junior Open 2013. Do rywalizacji przystąpiło 103 zawodników z 8 krajów. Poza gospodarzami stawili się młodzi zawodnicy z Czech, Niemiec, Austrii, Rosji, Turcji, Bułgarii oraz 4 juniorów reprezentujących nasz kraj: Bartek Myszka (First Warsaw Golf z Rajszewa) , Jakub Szyja (Tyski KG), Kuba Urbański i Tymoteusz Michaś (obaj Toya Golf & CC z Wrocławia). Reprezentant naszego miasta i powiatu – Bartek, po bardzo dobrej grze drugiego i trzeciego dnia, zajął bardzo dobre 5 miejsce. Do drugiego miejsca na podium brakło mu jedynie dwóch uderzeń. Tym razem lepiej zaprezentował się Bartka największy rywal i przyjaciel – Kuba Szyja, który został brązowym medalistą Mistrzostw Słowacji. Zwyciężył zawodnik gospodarzy Adam Puchmelter przed Czechem Stanislavem Nestrasilem. Pozostali nasi juniorzy również osiągnęli wartościowe wyniki. Kuba Urbański po fantastycznej ostatniej rundzie (72 uderzenia – par pola i rekord życiowy) uplasował się na 11 pozycji, a Tymoteusz Michaś zajął ostatecznie 26 miejsce.

Uczestnicy Mistrzostw rozegrali 3 rundy turniejowe w niesamowitym upale, dochodzącym do 42 stopni na polu, na którym jest tylko jedno drzewo dające cień. Dla naszych zawodników był to udany sprawdzian gry na polu, gdzie liczą, że  ponownie wystąpią za miesiąc w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów. – W ogromnym upale i po krótkich wakacjach zagrałem znowu bardzo dobry turniej – mówi Bartek. – Cieszę się z utrzymującej się dobrej formy. Szczególnie jestem zadowolony z trzeciej rundy (73 uderzenia) choć warunki na polu były tego dnia najtrudniejsze – dodaje młody zawodnik. – Teraz zagram wreszcie turniej (BMW Junior Tour Master 16-17.08) na swoim polu w Rajszewie. Liczę na dobry wynik i udany rewanż z Kubą – kończy Bartek.