DPD Legionovia. Smutny wieczór w DPD Arenie. Porażka w derbach Mazowsza

DPD-Legionovia-Radomka-Radom-25-01-2019_10

Ani jednego punktu nie udało się zdobyć DPD Legionovi w meczu z Radomką Radom. Beniaminek pewnie wygrał na parkiecie w Legionowie 3:0 i wyprzedził nasz zespół w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

DPD Legionovia Legionowo przystępowała do meczu z E.Leclerc Radomką Radom pełna nadziei na dobry wynik. W końcu po meczach z drużynami z ligowego topu do naszego miasta przyjechał niżej notowany lider. Ponadto DPD Legionovia wreszcie grała w niemal pełnym składzie a w pierwszej rundzie, w Radomiu, wygrała z dzisiejszymi rywalkami 3:2.

Mecz od samego początku nie układał się po myśli siatkarek DPD Legionovii. Radomka szybko odskoczyła na dwa punkty i utrzymywała przewagę w połowie seta legionowianki zaczęły odrabiać straty, które ostatecznie udało się zniwelować w trakcie, gdy zagrywała Zuzanna Górecka. Niestety pod koniec seta nasze zawodniczki gorzej poradziły sobie z przyjęciem piłki co utrudniło skuteczne ataki. Szala zwycięstwa przychyliła się na stronę zespół z Radomia i ten cieszył zakończył seta przy stanie 25:21.

Przez niemal całą kolejną odsłonę także prowadziły zawodniczki z Radomia. Skuteczna była Abercrombie, która skutecznie kończyła kolejne ataki. Po naszej stornie siatki odpowiadała Kicka i Górcka. W tym secie mieliśmy także swoje prowadzenie, które udało się objąć po serii kąśliwych zagrywek Eweliny Polak. Niestety skuteczna gra nie trwała zbyt długo i radomianki znowu przejęły inicjatywę. Legionovii udało się obronić jednego setbola, ale drugiej szansy z E.Leclerc Radomka Radom nie zmarnowała i po ataku niezawodnej Abercrombie zakończyła drugiego seta 23:25.

W trzeciej odsłonie rywalizacja buła wyrównana tylko na początku seta. Przy stanie 6:7 zawodniczki z Radomia zdobyły 9 punktów z rzędu. Taka przewaga pozwoliła im spokojnie kontrolować mecz. Okrzykami swoje zawodniczki próbował zmotywować trener Olednerek. Kristine Kicką zmieniła Cassidy Pickrell, a Ewelinę Polak Julia Sobalska. Niestety ani motywacja, ani roszady w składzie nie zdały się na wiele. Nasze zawodniczki ugrały w tym secie tylko 11 punktów i łatwo przegrały cały mecz 3:0.

Najlepszą zawodniczą meczu wybrano byłą zawodniczkę DPD Legionovii Legionowo a obecnie rozgrywającą E.Leclerc Radomki Radom Alicję Grabkę.

Legionovianki ostatni swój mecz wygrały 15 grudnia ubiegłego roku. Z zespołu, który nieśmiało zerkał w górę tabeli teraz definitywnie zmienił się w drużynę broniącą się przed spadkiem. Najbliższa szansa na przełamanie złej passy 4 lutego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zespół KSZO znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli i jeżeli z nim nie uda się zdobyć punktów to o kolejne będzie już tylko trudniej.

DPD Legionovia Legionowo  – E.Leclerc Radomka Radom 0:3

(21:25, 23:25, 11:25)

Składy zespołów:

Legionovia: Jasek (2), Olenderek (6), E. Polak (5), Górecka (13), Skrupa (2), Kicka (13), Adrianna Adamek oraz A. Wójcik (2), Woźniak (1), Sobalska, Pickrell i Agnieszka Adamek (libero)

Radomka: Skrzypkowska (15), Sakradzija (9), Grabka (5), Bałacuka (1), Kubacka (6), Abercrombie (22), Drabek (libero) oraz Molenda (1) i Biała