Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo przegrały na wyjeździe z Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1

W niedzielę (11 grudnia) zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo zmierzyły się na wyjeździe z drużyną Developres Bella Dolina Rzeszów w ramach siódmej kolejki spotkań TAURON Ligi. Podopieczne trenera Pawła Kowala nie dały rady rzeszowiankom i przegrały 3:1 (25:14, 19:25, 25:13, 25:15). Po siedmiu pierwszych kolejach TAURON Ligi w sezonie 2022/2023 zawodniczki z Legionowa zajmują nadal ostatnie miejsce w tabeli i nie zdołały jak na razie wywalczyć nawet jednego punktu.

W poprzedniej kolejce spotkań podopieczne Pawła Kowala przegrały na własnym parkiecie z ekipą #VolleyWrocław 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 24:26). Cały czas ekipa z Legionowa ma problem, aby zacząć punktować w TAURON Lidze w sezonie 2022/2023. Kibice Legionovii mieli świadomość, że ich zespół udał się na bardzo trudny teren do Rzeszowa na mecz z drugą drużyną poprzedniego sezonu. Fani z Legionowa liczyli jednak po cichu na niespodziankę i powrót z Rzeszowa chociaż z jdnym punktem.

Niedzielne spotkanie dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Pawła Kowala, które objęły prowadzenie 6:4, jednak gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania a następnie przejęły inicjatywę obejmując prowadzenie 10:6. Z każdą kolejną minutą rzeszowianki podwyższały swoje prowadzenie wygrywając ostatecznie pierwszą odsłonę 25:14.

Zawodniczki z Legionowa nie podłamały się i dobrze rozpoczęły drugiego seta obejmując prowadzenie 7:4. Gospodynie zaczęły popełniać błędy co wykorzystywały podopieczne Pawła Kowala. Legionowianki utrzymywały przewagę punktową o czym świadczą wyniki 17:14 i 20:16. Ostatecznie ku uciesze kibiców z Legionowa i ich ulubienice wygrały drugiego seta 25:19.

W trzeciej odsłonie spotkania Legionowiankom nie udało się pójść za ciosem i to gospodynie podrażnione przegraną w drugim secie szybko objęły prowadzenie 5:0 i 13:5. Pomimo starań zawodniczek Legionovii rzeszowianki szybko wygrały trzeciego seta 25:13.

Początek czwartej odsłony to wyrównana gra punkt za punkt o czym świadczy wynik 6:6. Niestety dla podopiecznych Pawła Kowala od tego momentu to gospodynie zaczęły narzucać swoje warunki i objęły prowadzenie, które następnie podwyższały z minuty na minutę. Ostatecznie siatkarki Legionovii nie były w stanie przeciwstawić się bardziej utytułowanym przeciwniczkom i przegrały 25:15 i całe spotkanie 3:1.

Niedzielna porażka Legionovii z drużyną Developres Bella Dolina Rzeszów oznacza, że podopieczne Pawła Kowala mają na swoim koncie siedem przegranych i żadnego zdobytego punktu w tabeli. Najbliższa okazja na zdobycie ligowych punktów przez legionowianki będzie miała miejsce w poniedziałek (19 grudnia) na wyjeździe z drużyną Roleski Grupa Azoty Tarnów. Ekipa z Tarnowa po siedmiu spotkaniach zajmuje w tabeli 11 miejsce (tuż nad Legionovią) i ma na swoim koncie cztery punkty. Wcześniej jednak, bo 14 i 15 grudnia podopieczne Pawła Kowala udadzą się do Włoch, gdzie zmierzą się w dwumeczu z drużyną Reale Mutua Fenera Chier’76 w ramach CEV Challenge Cup.

Developres Bella Dolina Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:1 (25:14, 19:25, 25:13, 25:15)

MVP: Izabella Rapacz (Developres)

Developres Bella Dolina Rzeszów: Bińczycka, Szlagowska, Kalandadze, Obiała, Centka, Rapacz, Szczygłowska (libero), Przybyła (libero) oraz Bagrowska, Blagojević.

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Mras, Jedut, Dudek, Stefanik, Ortiz, Duda, Kulig (libero) oraz Dąbrowska, Szymańska.