Kolejna porażka. Coraz gorsza sytuacja IŁ Capital Legionovii Legionowo w tabeli TAURON Ligi

IŁ Capital Legionovia Legionowo fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

Sytuacja drużyny IŁ Capital Legionovia Legionowo w TAURON Lidze w sezonie 2022/2023 staje się coraz bardziej dramatyczna. Siatkarki z Legionowa w minioną sobotę (14 stycznia) przegrały na własnym parkiecie z drużuną UNI Opole 0:3 (18:25, 20:25, 15:25) w ramach jedenastej kolejki spotkań TAURON Ligi. Zawodniczki Legionovii nie dały jak na razie rady wywalczyć nawet punktu i mają jedenaście porażek na swoim koncie.

Zespół IŁ Capital Legionovii Legionowo pod wodzą Grzegorza Kowalczyka po przegranej w poprzedniej kolejce z MOYA Radomka Lotnisko Radom 0:3 (więcej pisaliśmy TUTAJ) podejmował grającą niewiele lepiej od siebie ekipę UNI Opole. Przyjezdne w dotychczasowych dziesięciu spotkaniach wygrały tylko dwa spotkania i miały na swoim koncie siedem punktów. Kibice mieli nadzieję, że legionowiankom uda się w końcu zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie, a może powalczą nawet o pełną pulę. Biorąc pod uwagę dramatyczną sytuację ekipy z Legionowa w ligowej tabeli TAURON Ligi w sezonie 2022/2023 każdy obecnie wywalczony punkt będzie na wagę złota w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej (na tym samym etapie rozgrywek w sezonie 2021/2022 po 11 kolejkach zespół z Legionowa miał na swoim koncie 8 zwycięstw i 21 punktów).

Początek pierwszego seta należał do ekipy z Opola, która szybko objęła prowadzenie 3:0. O tym, że siatkarski potencjał drzemie w ekipie Grzegorza Kowalczyka może świadczyć fakt, że jego podopieczne potrafiły doprowadzić do wyrównania, a następnie objęły prowadzenie 10:8. Od tego momentu spotkanie było dość wyrównane, ale tylko do stanu 13:13, kiedy to z minuty na minutę przyjezdne poczynały sobie coraz lepiej wygrywając ostatecznie pierwszego seta 25:18.

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły legionowianki, które prowadziły już 3:0 i 7:2. Kibicom wydawało się, że przy zachowaniu koncentracji drugi set może należeć do gospodyń. Niestety dla ekipy miejscowej zawodniczki z Opola zmobilizowały się i objęły prowadzenie 13:12. Gra była wyrównana i żadna z ekip nie chciała odpuścić, jednak końcówka drugiego seta należała do przyjezdnych, które wygrały 25:20.

Rozpędzone zwycięstwem w poprzedniej partii zawodniczki UNI Opole szybko objęły prowadzenie 5:0 w trzecim secie. Pomimo zrywów legionowianek to siatkarki przyjezdne kontrolowały przebieg trzeciej partii praktycznie cały czas wygrywając ją wysoko 25:15 i całe spotkanie 3:0.

Po sobotniej przegranej z zespołem z Opola zawodniczki Legionovii nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli TAURON Ligi. Do jedenastego i dziesiątego miejsca w lidze zawodniczki z Legionowa tracą obecnie dziesięć punktów. Jeżeli podopieczne Grzegorza Kowalczyka nie zaczną jak najszybciej zdobywać punktów i skończą fazę zasadniczą sezonu 2022/2023 TAURON Ligi na ostatnim miejscu w tabeli spadną do niższej klasy rozgrywkowej. Najbliższa okazja na zdobycie pierwszych ligowych punktów przez legionowianki w sezonie 2022/2023 będzie miała miejsce w poniedziałek (23 stycznia). Podopieczne Grzegorza Kowalczyka zagrają na wyjeździe z aktualnymi Mistrzyniami Polski – Grupą Azoty Chemik Police, która zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli TAURON Ligi.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – UNI Opole 0:3 (18:25, 20:25, 15:25)

MVP spotkania: Pola Janicka (UNI)

IŁ Capital Legionowia Legionowo: Mras, Lenik, Szymańska, Dębowska, Mazenko, Duda, Kulig (libero) oraz Jedut, Bartczak

UNI Opole: Janicka, Conceicao, Stronias, Kecher, Pellegrino, Kraiduba, Adamek (libero)