DPD Legionowia. Grot rozbił legionowianki (galeria)

DPD-Legionovia-Budowlani-19-01-2019_42

Mecz z Grotem Budowlanymi Łódź (fot. GP/kg)

Kolejny mecz z zespołem z czołówki Ligi Siatkówki Kobiet nie przyniósł legionowiankom punktów. Mocny zespół Grot Budowlanych Łódź pewnie pokonał zespół DPD Legionovii 3:0 (25:23, 25:17, 14:25).

Do meczu z Grot Budowlanymi zespół DPD Legionovi wreszcie przystępował w szerszym składzie. Do pierwszego składu wrócił Ewelina Polak i Zuzanna Górecka. Niestety pojawił się nowy problem kadrowy. Ze składu legionowskiego zespołu wypadła środkowa Alicja Wójcik.

Początek spotkania był wyrównany. Zespoły grały punkt za punkt, lub wychodził na maksymalnie kilkupunktowe prowadzenie. Zespoły nieźle przyjmowały oraz były skuteczne w ataku. Mimo większego potencjału zespołu z Łodzi legionowianki potrafiły punktować seriami. Tak się działo przy zagrywce Beaty Olenderek oraz Zuzanny Góreckiej. Dobrze grała Aleksandra Rojewska, która pod koniec seta kolejną dobrą zagrywką doprowadziła do remisu. Niestety ostatnie dwa punkty zdobyły zawodniczki Budowlanych i to one mogły cieszyć się z wygranej w tym secie 25:23.

Pewne zwycięstwo

W kolejnych dwóch setach niestety zabrakło emocji. Łodzianki pewnie punktowały, a siatkarki DPD Legionovii nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki. Nieco mniej piłek dostawała Kristina Kicka, spowodowane było to trochę niższą skutecznością zawodniczki z Białorusi niż w poprzednich pojedynkach. Ewelina Polak starała się zróżnicować rozegranie i częściej korzystać ze środkowej. W drugim secie coraz lepiej grała Jovana Brakocevic, która skutecznie kończyła kolejne ataki. Ta partia zakończyła się pewnym zwycięstwem łodzianek 25:17.

W trzecim secie od samego początku mocno zaatakowały łodzianki. Wysokie tempo gry spowodowało, że nasze zawodniczki szybko straciły kontakt z zespołem z Łodzi. Widząc rozwój wypadków i że szanse na przełamanie Budowlanych jest niewielka, trener Olenderek dał więcej szans młodym zawodniczkom. Dla nich rywalizacja w LSK to bezcenne doświadczenia, które zaprocentują w przyszłości. Zespół ze Legionowa przegrał tę partię do 14. Najlepszą zawodniczą meczu wybrano Ivanę Brakocević – Canzian.

DPD Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 0:3

(23:25, 17:25, 14:25)

Składy zespołów:

Legionovia: Jasek (6), Olenderek (11), Polak, Górecka (8), Rojecka (4), Kicka (8), Adamek Ad. (libero) oraz Adamek Ag. (libero), Woźniak (2), Sobalska i Pickrell (3)

Budowlani: Polańska (2), Brakocević (24), Pencova (7), Babicz (11), Stoltenborg (2), Bączyńska, Stenzel (libero) oraz Śmieszek (9), Tobiasz (1) i Urban (5)