Bartosz Myszka Międzynarodowym Mistrzem Juniorów!

W pierwszy weekend czerwca na polu Capitals Golf Club, znajdującym się pięćdziesiąt kilometrów od Wilna, odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Juniorów Litwy. Najlepiej z Polaków zaprezentował się mieszkaniec naszego powiatu, Bartosz Myszka, który wygrał prestiżową i licznie obsadzoną kategorię do lat 18.

W litewskim turnieju, oprócz reprezentacji gospodarzy, udział wzięli także młodzi golfiści z Łotwy, Finlandii, Białorusi, Niemiec i Polski. Biało-czerwone barwy reprezentowali: Jakub Szyja (Tyski Klub Golfowy), Tymoteusz Michaś i Kuba Urbański (Toya Golf & Country Club), a także Bartosz Myszka (First Warsaw Golf & Country Club). Zawodnicy (do 8 lat, do 10 lat, do 12, do 16 lat, do 18 lat) rywalizowali na trudnym polu o długości 5750m w sobotę i niedzielę, 1 i 2 czerwca, a mimo że drugiego dnia zawodów podczas treningów rozpętała się burza, rundę turniejową udało się przeprowadzić bez zakłóceń. Dzieci do 10 roku życia miały do pokonania dwie 9-dołkowe rundy, a pozostali juniorzy rozgrywali 18 dołków każdego dnia. Dobrą grę zaprezentował szczególnie Bartosz Myszka, który w licznie obsadzonej i najbardziej prestiżowej kategorii „do lat osiemnastu” pokonał Fina Jussiego Kurikkę – trzecie miejsce na podium zajął natomiast Jakub Szyja. Czternastoletni Kuba Urbański zdobył dla Polski drugi brązowy medal w rywalizacji do lat szesnastu, a tuż za jego plecami uplasował się Tymoteusz Michaś. Świetnym występem na Litwie Bartek Myszka potwierdził swoje dobre przygotowanie i został powołany do reprezentacji Polski juniorów, na zbliżające się Mistrzostwa Europy do lat szesnastu, które w drugiej połowie lipca odbędą się na polu Falkenstein Golf Club koło Hamburga.