Dawid Szulich wraca z Olsztyna ze złotym medalem

Dawid-szulich

Dawid Szulich zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów w stylu klasycznym

W miniony weekend w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Olsztynie odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

W imprezie wystartował również Dawid Szulich, który z czasem 27 sekund i 97 setnych zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów w stylu klasycznym, a także srebrny krążek na dystansie 100 metrów w stylu klasycznym (z czasem 1:01,76)

Oprócz wspomnianego Dawida Szulicha barwy legionowskiego Delfina reprezentował również Rafał Perl, który na 50 metrów stylem klasycznym pobił swój rekord życiowy (29 sekund i 20 setnych) i zajął drugie miejsce w finale B, dające mu dwunastą lokatę w końcowej klasyfikacji. Na dystansie 100 metrów stylem klasycznym osiemnastoletni reprezentant Delfina zajął dwudzieste miejsce. – Zawody miały wyłonić kadrę na sierpniowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Berlinie – powiedział na antenie programu 1 Polskiego Radia Jan Wiederek, szef wyszkolenia Polskiego Związku Pływackiego. Niestety ani Szulichowi, ani Perlowi nie udało się uzyskać wymaganych kwalifikacji. Pierwszemu z nich zabrakło 0,15s, natomiast drugiemu 0,38s.