Delfin z Legionowa na pierwszych miejscach Grand Prix Polski w Szczecinie

delfin-szczecin_02

Dawid Szulich z Delfina Legionowo został w miniony weekend najlepszym pływakiem Grand Prix Pucharu Polski w Szczecinie. W klasyfikacji generalnej pokonał szczecińskiego Radosława Kawęckiego. Bardzo dobrym wynikiem zakończył zawody także Michał Perl.

Zawody odbywały się na szczecińskiej pływalni Floating Arena. Wystartowało ponad 200 zawodników z 36 klubów z Polski. Powiat legionowski reprezentowali Dawid Szulich i Michał Perl z UKS „Delfin”

Dawid Szulich w stylu klasycznym uzyskał czas 28.14 s uzyskując za ten start 851 pkt FINA. Do tego dołożył zwycięstwa w pozostałych żabkarskich konkurencjach. Na 100 metrów zanotował wynik 1:02.26, a na dwukrotnie dłuższym dystansie – 2:17.43. W klasyfikacji generalnej OPEN uzyskał 2467 punktów FINA . Michał Perl zgromadził 2124 punkty FINA i wygrał w kategorii 17-18 lat.