Pływacy z Legionowa wysoko w Grand Prix Polski w Opolu

Delfin_ok

Zawodnicy UKS Delfin (fot. powiat-legionowski.pl)

W miniony weekend w Opolu odbyły się Grand Prix Polski w pływaniu. To drugie, zaraz po mistrzostwach kraju, najwyższej rangi zawody w pływaniu. Reprezentanci Legionowa, Dawid Szulich i Michał Perl, zajęli wysokie pozycje.

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 51 klubów. Legionowo reprezentowali Dawid Szulich i Michał Perl z UKS „Delfin”. Zawody były rozgrywane seriami na czas w trzech blokach. W pierwszej konkurencji Dawid wygrał ze znaczną przewagą uzyskując czas 28,47 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się Michał Perl z czasem 29,69 sekundy. W popołudniowym bloku zawodów zawodnicy ścigali się na dystansie 100 m stylem klasycznym. Ponownie bezkonkurencyjny okazał się Dawid Szulich kończąc wyścig w czasie 1:02,82 , a Michał Perl zajął czwarte miejsce z czasem 1:06,17. W niedzielnym starcie stylem klasycznym na dystansie 200 m Szulich dopłynął z czasem 2:17,09 – o 0,2 sekundy po Mikołaju Machniku z AZS AWF Katowice (Mistrz Polski w tym dystansie). Na szóstej pozycji wyścig ukończył Michał Perl uzyskując czas 2:30,70.

Dawid Szulich zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej OPEN, uzyskując 2422 punkty. Lepszy o 69 punktów był tylko Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) – wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, trzykrotny olimpijczyk. Michał Perl zgromadził 2011 punktów FINA i w kategorii 17-18 lat zajął również drugie miejsce.