Delfin Legionowo. Medalowe żniwo Mastersów

Delfin masters

Z Poznania wrócili z workiem medali (fot. Delfin)

W dniach 22-24 czerwca na basenie w poznańskiej Malcie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. W zawodach uczestniczyło 420 zawodników z 129 klubów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Reprezentantami Delfina Legionowo byli Karolina Modzelan, Krzysztof Żbikowski, Michał Perl i Dawid Szulich.

Zawodnicy legionowskiego Delfina zdobyli 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale. Z największym dorobkiem medalowym ukończył mistrzostwa Michał Perl, który zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, srebrne medale na dystansie 50 i 400 metrów stylem dowolnym, a także brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Ponadto Michał startował na 100 metrów stylem dowolnym (4 miejsce) i 50 metrów stylem motylkowym (5 miejsce).

Kolejne medale

Drugim medalistą został Krzysztof Żbikowski, który zdobył złoty medal na 200 metrów stylem klasycznym, srebrny na 100 metrów stylem klasycznym i brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. W pozostałych konkurencjach zajął 4 miejsce (50 metrów – grzbietowy), 7 miejsce (50 metrów – motylkowy) a także 8 miejsce (50 metrów – dowolny). Karolina Modzelan zajęła drugie miejsce w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, trzecie miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem klasycznym, a także 4 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym. Najbardziej doświadczony zawodnik Dawid Szulich wystartował tylko w jednej konkurencji, w której zwyciężył, zdobywając złoty medal na 50 metrów stylem klasycznym oraz bijąc Rekord Polski w kategorii A (25-29lat). 11 medali to rekordowy wynik Mastersów na Mistrzostwach Polski.