Serock. Kolejny sukces Ignacego Sławińskiego. Młody tenisista stołowy z gminy Serock zwyciężył w 3. turnieju Grand Prix Polski „Żaków”

Ignacy Sławiński triumfuje w czasie 3. Grand Prix Polski Żaków w Mławie fot. archiwum prywatne

Ignacy Sławiński triumfuje w czasie 3. Grand Prix Polski "Żaków" w Ostródzie fot. archiwum prywatne

W dniach 11-12 marca br. w Ostródzie odbyło się 3. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. Świetnie zaprezentował się 11-letni Ignacy Sławiński, mieszkaniec gminy Serock (trenujący w zespole Bogoria Grodzisk Mazowiecki), który wygrał turniej.

Ignacego Sławińskiego, 11-letniego tenisistę stołowego mieszkającego razem z rodzicami w gminie Serock czytelnicy Gazety Powiatowej mogli poznać bliżej w czerwcu 2021 roku. Wtedy to w rozmowie z naszym reporterem tata młodego zawodnika opowiedział o pasji syna, treningach i kolejnych zwycięstwach oraz sukcesach w tenisie stołowym, które odnosi utalentowany młody sportowiec.

Ostatnio o sukcesach młodego zawodnika pisaliśmy w grudniu 2022 roku, kiedy to Ignacy wygrał w 2. turnieju Grand Prix Polski „Żaków”, które rozegrano w Mławie.

Triumf w 3. Grand Prix Polski

W dniach 11-12 marca w Ostródzie odbyło się 3. Grand Prix Polski “Żaków” w tenisie stołowym. Ignacy Sławiński reprezentujący barwy KS Bogorii Grodzisk Mazowiecki startował w imprezie będąc najwyżej rozstawionym żakiem w turnieju. Triumfatorami zawodów zostali Nicol Bartoszko (Bronowianka Kraków) i Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

W finale żaczek Bartoszko wygrała z Gretą Kowalik (LUKS Chełmno) 3:2 (11:2, 9:11, 11:1, 8:11, 11:9), a wśród żaków Sławiński pokonał Wojciech Flaumenhafta (Politechnika Rzeszów) 3:1 (11:5, 3:11, 11:8, 11:5).

Na najniższym stopniu podium zmagania w Ostródzie zakończyli Miłosz Grocholski (LKS Odra Głoska) i Olaf Glanert (Olimpia-Unia Grudziądz) w gronie żaków oraz Małgorzata Poręba (Politechnika Rzeszów) i Helena Puławska (ZKS Zielona Góra) wśród żaczek.

Turniej w Ostródzie był ostatnim w tym sezonie z cyklu Grand Prix Polski Żaków. Teraz najlepsi zawodnicy i zawodniczki z tej kategorii wiekowej czeka udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków, które odbędą się w Gliwicach (3-4 czerwca).