Tenis Stołowy. Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w Międzyzdrojach

Mateusz Zalewski- v miejsce

Piąte miejsca Mateusza Zalewskiego w Mistrzostwach Polski Żaków (fot. A. Zalewska)

W Międzyzdrojach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Żaków w Tenisie Stołowym. W dniach 13-14 czerwca w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby wziął udział Mateusz Zalewski (Sokół Serock) i Jan Adamiak z Jabłonny, reprezentujący Spójnię Warszawa. Jak wypadli na tle najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowej w naszym kraju?

Indywidualnie lepiej zaprezentował się reprezentant Sokoła Serock. Pewnie wyszedł on z grupy pokonując trzech rywali. Mniej szczęścia miał Adamiak, który zajął trzecie miejsce w swojej grupie i  walczył o dalsze miejsca w turnieju. Wróćmy do Zalewskiego. Młody zawodnik Sokoła pokonał 3:2 Maksymiliana Alota z KS AZS AWFiS Gdańsk, 3:0 Dawida Michnę z UKS LIS Sierakowice i 3:0 Konrada Wcisłę z UKS Rokicie Szczytniki. Dzięki temu awansował do turnieju głównego, do którego zakwalifikowało się 32 najlepszych żaków w Polsce. W pierwszej rundzie stoczył zwycięski pojedynek z Łukaszem Szatnym z KS Polonia Łaziska Górne, wygrywając 3:0. W 1/8 finału zawodnik Sokoła spotkał się z Maciejem Kołkiem z TKS PRO-FAMILIA Wojaszówka. Tu Mateusz stoczył dłuższy pojedynek. Jednak wygrał go pewnie 3:1. W walce o najlepszą czwórkę turnieju Zalewski stoczył bój z Dawidem Kosmalem UKS Płomień Limanowa. Niestety uległ rywalowi 1:3 i ostatecznie zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Polski. Kosmala zaś zdobył tytuł mistrza żaków w sezonie 2014/2015.
W grach deblowych brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczył Jan Adamiak. Zawodnik z Jabłonny wraz z Kajetanem Kachniewskim dotarli do półfinału, gdzie musieli uznać wyższość pary Dawid Kosmal i Stanisław Wnęk. Mecz półfinałowy był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem Kosmala i Wnęka 3:2.