Legion Legionowo. Wyszarpali zwycięstwo z AZS-em

legion-hutnik_63

Legion Legionowo(fot. arch. GP/MM)

Koszykarze Legionu, występujący w 3 Lidze wreszcie odnieśli zwycięstwo. Nie przyszło ono jednak łatwo. Podopieczni Przemysława Raczyka wygrali z AZS-em Uniwersytetem Warszawskim 90:87.

Wyjazdowe spotkanie należało wygrać, by zmazać plamę po ostatnim paśmie niepowodzeń. Po trzech porażkach, szczególnie tej ostatniej z AZS-em Politechnika Warszawska Wawer 72:76, Legion chciał pokazać, że swoje najgorsze chwile już ma za sobą.

Wygrali!

Jednak po 20 minutach pojedynku lepsi byli gospodarze, którzy prowadzili trzema oczkami. Dopiero trzecia kwarta,  w dużej mierze zadecydowała o zwycięstwie legionowian. W tym okresie gry Legion odrobił z nawiązką stratę do akademików z UW i wyszedł na prowadzenie 66:60. Prowadzenia już nie oddał do końca, mimo, że gospodarze do samego końca próbowali odwrócić niekorzystny wynik na swoją korzyść

AZS Uniwersytet Warszawski – Legion Legionowo 87:90 (19:22, 22:16, 19:28, 27:24)

Legion Legionowo: Staszewski – 21, Witek – 19, Bandurski – 17, Teklak – 16, Niedbalski – 5, Mikos – 4, Stabach – 4, Pacholec – 2, Łopaciński – 2.