Basket Legionowo. Rocznik 2005 walczył w prestiżowym turnieju

basket-legionowo-w-komorowie

Basket Legionowo w Komorowie (fot. Jacek Ratowski)

W Komorowie koło Warszawy odbył się I Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców rocznik 2005 i młodszych. W gronie najlepszych drużyn w kraju zaprezentował się Basket Legionowo, którego trenerem jest Robert Sitek.

Na parkiecie zaprezentowało się 16 czołowych drużyn z 9 województw, a pomysłodawcą zawodów był trener UKS Komorów pan Grzegorz Tomaszewski. Organizatorzy podzielili drużyny na cztery grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”.

Basket Legionowo w Grupie C spotkał się z JBC Olsztyn, Regis Wieliczka i Regnum Bydgoszcz. Poniżej wyniki spotkań legionowskich koszykarzy:

Basket Legionowo – Regnum Bydgoszcz 28:27 (MVP – Eryk Sławiński)
Basket Legionowo – JBC Olsztyn 35:45
Basket Legionowo – Regis Wieliczka 31:55

Basket zajął w grupie 3 lokatę o walczył o lokaty IX-XII. W pierwszym spotkaniu pokonał Jedynkę Kościan 56:39, by o dziewiątą lokatę ulec Siódemce Trefl Sopot 28:46. W turnieju Basket Legionowo reprezentowali: Jaś Ratowski, Eryk Sławiński, Mikołaj Rajchert, Michał Stelmach, Fabian Kuciewski, Kacper Kisieliński, Oskar Krynicki, Miłosz Andrzejewski, Bartosz Kłósek, Michał Szumiata, Kuba Miziński, Adam Pakuła.

Super turniej zorganizowany na najwyższym poziomie. Takie małe mistrzostwa Polski rocznika 2005. Pierwsza ósemka absolutnie najlepsze zespoły w naszym kraju. Basket Legionowo zaprezentował się korzystnie, wygrywając dwa mecze i zanotował trzy porażki. To pozwoliło drużynie zająć 10 miejsce wśród 16 drużyn – podsumował start trener Robert Sitek.

Turniej wygrał zespół UKS 27 Katowice, a kolejne miejsca na podium zajmowali: UKS Akademia Komorów I i STK Czarni Słupsk. Do drugiej piątki All-Stars został wybrany Eryk Sławiński.