Basket Legionowo. Wawer nie dał szans

polonia-basket_06

Basket Legionowo (fot. arch. Jacek Ratowski)

We czwartek podopieczni trenera Roberta Sitka zmierzyli się z mocną drużyną MUKS-u AZSPW Wawer Warszawa, która aspiruje do podium na Mazowszu w tej grupie wiekowej.

Od początku spotkania gospodarze narzucili swój rytm gry i objęli prowadzenie, które z każdą minutą rosło. Już po dwóch kwartach koszykarze z warszawskiego Wawra prowadzili 39:22 i było wiadomo, że ciężko będzie odwrócić losy potyczki.

Wyrównana trzecia kwarta, w czwarta już nie

Legionowscy koszykarze za wszelką cenę próbowali odwrócić wynik. Dzielnie walczyli w trzeciej odsłonie pojedynku i, mimo że ta kwarta była najlepsza w ich wykonaniu to i tak Wawer okazał się w niej lepszy o dwa 0czka. Ostatnie 10 minut to znów dominacja miejscowych koszykarzy, którzy ostatecznie pokonali swoich rówieśników z Legionowa 79:48.

MUKS Basket AZSPW Wawer Warszawa – Legionowskie Stowarzyszenie Koszykówki „Basket” 79:48 (18:11, 21:11, 19:17, 21:9)

Legionowskie Stowarzyszenie Koszykówki „Basket”: Ratowski – 12, Kuciewski – 8, Andrzejewski – 8, Sławiński – 8, Rajchert – 4, Stankiewicz – 4, Szumiata – 2, Stelmach – 2, Krynicki, Trzaska, Nadaj, Kisieliński, Miziński.