Bosch Grand Prix Polski 3×3. Szmulki Legion zwycięski!

kosz_05

Najlepsi koszykarze 3x3 w finale w Sopocie w kategorii 35 plus (fot. Legion)

Bosch Grand Prix Polski 3×3 2015 – to cykl turniejów koszykówki ulicznej rozgrywanej w całym kraju. Z każdego turnieju najlepsza drużyna w poszczególnych kategoriach wiekowych awansowała do finałów imprezy. Podczas finałów, które odbyły się w Sopocie, udział wzięła drużyna Szmulki Legion Warszawa. W składzie drużyny grali też koszykarze Legionu Legionowo.

W składzie teamu, który wziął udział w sopockim turnieju finałowym zagrali: Marcin Teklak, który był pomysłodawcą zgłoszenia drużyny, Tomasz Matysiak – prezes Legionu Legionowo, Rafał Dzik i Grzegorz Sadowski. Koszykarze grali w finale kategorii powyżej 35 lat.

Do finału miało przystąpić 6 najlepszych drużyn z całej Polski, jednak dwie nie potwierdziły udziału. Ostatecznie miały zagrać cztery zespoły: z Rzeszowa, Biłgoraju, Gdańska i my. W dniu turnieju okazało się, że z przyczyn technicznych nie dojedzie Rzeszów. Ostatecznie finał grały 3 zespoły – powiedział prezes Legionu Tomasz Matysiak. i dodał: Na początku graliśmy „każdy z każdym”. Wygraliśmy pewnie obydwa mecze i automatycznie weszliśmy do finału. W meczy finałowym drużyna z Biłgoraju zaczęła bardzo mocno i w pewnym momencie przegrywaliśmy 0:5. Z boiska zszedł Rafał Dzik, którego zastąpiłem na placu boju.. Zaczęliśmy odrabiać. Na dwie minuty przed końcem meczy wygrywaliśmy już 9:8. I znów zmiana, a na boisko powrócił Dzik. Drużyna z Biłgoraju zdobywa już tylko punkt. Wygrywamy 12:9.

Warto dodać, że zawody były rozgrywane wręcz afrykańskich upałach. W cieniu było ponad 37 stopni, a przecież boiska, na których rozgrywane były zawody były nieocienione. Sam Marcin Teklak zajął 3 miejsce w finale konkursu rzutowego, na który składały się konkurencje: rzuty z 5 pozycji, rzuty za 3 i rzut z połowy boiska.