Legion Legionowo. Najpierw porażka, potem zwycięstwo

legion-u14

Legion Legionowo (fot. arch. Legion)

Po przegranej w pierwszym meczu z faworytem rozgrywek Polonią Warszawa 46:102, Legion Legionowo – rocznik 2003 – udał się do Grodziska na spotkanie z tamtejszym Klubem Koszykarskim I. Co wydarzyło się w czwartkowe popołudnie?

Pierwsza połowa spotkania to zacięty i wyrównany pojedynek z minimalną przewagą podopiecznych trenera Tomasza Matysiaka. Do przerwy różnica wynosiła zaledwie 3 oczka na korzyść legionowskich koszykarzy. Legion po 20 minutach prowadził 31:28.

Odjechali w drugiej połowie

Kolejne 20 minut gry to już całkowita dominacja Legionu. Kolejną trzecią kwartę wygrali 14:7, prowadząc w całym spotkaniu 45:35. Żeby tego było mało w ostatniej części dołożyli 11 punktów więcej od gospodarzy, wygrywając całe spotkanie 61:40. Najwięcej punktów dla legionowian rzucił Wiktor Żmijewski – 12. Wśród gospodarzy po tym względem najlepszym okazał się Piotr Suski i Franciszek Mariat, którzy zainkasowali po 9 oczek.

Grodziski Klub Koszykarski I – KS Legion Legionowo 40:61 (14:16, 14:15, 7:14, 5:16)

Legion Legionowo: Wiktor Żmijewski – 12, Olaf Sławiński – 11, Marcin Murawski – 10, Krzysztof Litwiński – 6, Michał Kujawa – 6, Jakub Matysiak – 5, Wiktor Szewczyk – 4, Wojciech Matysiak – 3, Michał Kobus – 2, Kacper Głodkiewicz – 2, Filip Kotowski, Dominik Rozmus.