Legion Legionowo. Młodzież zdeklasowała przeciwnika z Chynowa

Legion 2002

Legion Legionowo rocznik 2002 (fot. Legion)

Koszykarze Legionu Legionowo – rocznik 2002 – podejmowali Gminny Klub Sportowy Chynów. Po jednostronnym pojedynku, podopieczni Przemysława Raczyka, rozgromili rywala różnicą… 90 punktów.

Sobotnia potyczka obu klubów pokazała, że poziom sportowy na Mazowszu jest dosyć zróżnicowany. Legion wysoko przegrał z Polonią w grudniu, a tym razem jeszcze wyżej rozprawił się z rówieśnikami z Chynowa.

Legionowianie lepsi pod każdym względem

Legion w pierwszej kwarcie nie pozostawił złudzeń rywalowi. Grał na tyle dobrze, że nie pozwolił rywalom na… zdobycie punktów i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18:0. Goście swoje pierwsze punkty zdobyli dopiero na początku drugiej kwarty, w której na swoim koncie zanotowali 5 punktów. Gospodarze byli jednak bezlitośni i rzucili rywalom 31. Legion w trzeciej kwarcie pozwolił sobie rzucić 10 punktów, a sam przekroczył ponownie barierę trzydziestu, a dokładnie 32. Barierę 100 punktów Legion osiągnął na niecałe dwie minuty przed końcem spotkania. Ostatecznie legionowscy koszykarze wygrali 109:19.

Legion Legionowo – Gminny Klub Sportowy Chynów 109:19 (18:0, 31:5, 32:10, 28:4)

Legion Legionowo: Filip Markiewicz – 26, Filip Bartkowiak – 24, Piotr Jurkowski – 24, Maciej Deplewski – 8, Maciej Sosnowski – 6, Norbert Kochanowski – 6, Bartosz Komuda – 5, FIlip Chudek – 4, Wiktor Żmijewski – 4, Mikołaj Komorowski – 2, Jakub Matysiak.