Legion Legionowo. Juniorzy rozbili Piaseczno

legion-legionowo

Legion Legionowo (fot. arch. Legion)

Juniorzy Legionu Legionowo – U20 – podopieczni Tomasza Matysiaka podejmowali na własnym parkiecie MUKS Piaseczno. W poniedziałkowy wieczór pokonali rywala aż 29 punktami.

Pierwsza kwarta pojedynku była bardzo wyrównana. Lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili 5:2, po rzucie za trzy punkty wykonywanym przez Mateusza Zawistowskiego. Potem do głosu doszli goście. Nie dość, że dogonili Legion, to wyszli na prowadzenie 8:7. Wtedy to znów miejscowi koszykarze zagrali zdecydowanie lepiej w ataku, a do tego w skuteczniej w obronie i dzięki temu rzucili siedem kolejnych punktów. Gra wyrównała się i po pierwszych dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 20:19.

Rozbili rywala w drugiej kwarcie

Kolejna odsłona poniedziałkowego meczu zdecydowanie na korzyść Legionu, który z jednego punktu, wyprowadził drużynę na 20-punktowe prowadzenie po pierwszej połowie. Choć początek należał do gości, którzy objęli prowadzenie 24:21. Potem już na parkiecie dominował jeden zespół, w którym prym wiódł Bartosz Ciebielski, zdobywca 12 punktów.

MUKS walczył, Kosiński ze świetną czwartą kwartą

W trzeciej kwarcie MUKS nawiązał walkę z Legionem, ale to nie wystarczyło na bardzo dobrze dysponowanego przeciwnika. Legion, mimo zwolnienia tempa, wygrał odsłonę numer trzy jednym oczkiem 16:15. W ostatnich dziesięciu minutach dał znać o sobie Jeremi Kosiński, który co rusz dziurawił kosz Piaseczna. 18 z 26 punktów rzucił właśnie w tym okresie gry. I to on został najlepszym rzucającym w tym spotkaniu.

KS Legion Legionowo – MUKS Piaseczno 93:64 (20:19, 30:11, 16:15, 27:19)

KS Legion Legionowo: Jeremi Kosiński – 26, Tomasz Gortat – 15, Patryk Pawłowski – 15, Bartosz Ciebielski – 12, Mateusz Zawistowski – 11, Sebastian Kostecki – 9, Adam Błaszczak – 6, Michał Wojciechowski, Maciej Wojciechowski, Karol Gródek.