Legion Legionowo. Juniorzy rozbili Legię (galeria)

legion-legia_53

Efektowne wejście Mateusza Zawistowskiego pod kosz Legii (fot. GP/MM)

W sobotnie przedpołudnie juniorzy Legionu Legionowo zmierzyli się z warszawską Legią w kolejnym meczu ligowym o miejsca 5-12 . Podopieczni Roberta Sitka pewnie pokonali koszykarzy ze stolicy.

Od początku spotkania ton grze nadawali miejscowi koszykarze. W pierwszej kwarcie pięciu zawodników Legionu zanotowało zdobycze punktowe na swoim koncie. Po dziesięciu minutach Legion prowadził 23:12. Najlepiej Legion zaprezentował się w drugiej kwarcie, gdzie ich przewaga wzrosła jeszcze o 15 punktów. Do przerwy gospodarze 51:25 i wiadomo już było, że tego dnia nie oddadzą zwycięstwa rywalom.

Utrzymali dystans, było blisko setki

Legioniści próbowali odrabiać straty w trzeciej odsłonie pojedynku, ale Legion kontrolował wydarzenia na parkiecie. Gospodarze w przekroju całego spotkania starali się często rzucać za trzy punkty, jednak dziś nie była to najmocniejsza broń. Za to dobrze grali na obu tablicach, ponawiali akcje po zebranych piłkach oraz szybko wyprowadzali kontry, co powodowało, że przewaga legionowskich koszykarzy nadal rosła. Ostatnie dziesięć minut to więcej „radosnej” koszykówki z obu stron. Tyle, że gospodarze byli bardziej skuteczni. W końcówce mieli szansę na przekroczenie 100 punktów, ale nie udało im się zakończyć akcji rzutem za trzy punkty.

Legion Legionowo – Legia Warszawa 97:55 (23:12, 28:13, 20:14, 26:16)

Legion Legionowo:  Tomasz Gortat – 24, Bartosz Ciebielski – 21, Mateusz Zawistowski – 18, Karol Gródek – 14, Adam Błaszczak – 8, Michał Wojciechowski – 6, Maciej Wojciechowski – 3, Konrad Skrzypczyński – 3.