Legion Legionowo. Piaseczno słabsze po raz drugi

legion-la-basket_02

Koszykarze trenera Tomasza Matysiaka nie zawiedli (fot. arch. GP/MM)

Tak jak na wyjeździe, tak i na własnym parkiecie Legion Legionowo U-13 nie dał szans swoim rówieśnikom z Piaseczna. Tym razem wygrał 62:45.

Tylko w drugiej kwarcie goście uzyskali korzystny dla siebie wynik, co nie wpłynęło w żadnym wypadku na losy spotkania choć do przerwy prowadzili koszykarze z Piaseczna jednym oczkiem.

Znakomita trzecia kwarta

W trzeciej odsłonie czwartkowego pojedynku Legion zagrał zdecydowanie lepiej w obronie, co od razu przełożyło się na konkretne zdobycze punktowe w ataku. Skuteczny był Michał Szcząchor, który w całym spotkaniu uzbierał 20 punktów. Dzięki wysokiemu prowadzeniu, w czwartej kwarcie trener Tomasz Matysiak dał szansę gry wszystkim swoim podopiecznym. Ci nie zawiedli i wygrali czwarte dziesięć minut 17:14, a całe spotkanie 62:45.

Każdy z moich zawodników dostał w tym spotkaniu swoje pięć minut. W trzeciej kwarcie bardzo dobra gra w obronie. Sporo przechwytów i wymuszonych strat rywali. Straciliśmy tylko 9 punktów przez 10 minut. Wszyscy ciężko na to pracowali – podsumował starcie młodych koszykarzy trener Matysiak.

Legion Legionowo – MUKS Piaseczno 62:45 (12:10, 9:12, 24:9, 17:14)

Legion Legionowo: Szcząchor – 20, Senkowski – 14, Szewczyk – 10, Sławiński – 4, Matysiak – 4, Litwiński – 3, Głodkiewicz – 3,  Kujawa – 2,  Rozmus – 2, K. Kotowski, F. Kotowski, Wróbel.