Legion Legionowo. Musieli to wygrać. Wygrali i powalczą w play-offach! (galeria)

legion-lomza_52

Marcin Mikos w efektownym wejściu pod kosz rywala (fot. GP/MM)

Przedostatnie spotkanie w fazie zasadniczej rozegrali koszykarze Legionu Legionowo. Podopieczni Przemysława Raczyka nie mogli nie wygrać meczu z ostatnią drużyną w tabeli. Choć potyczka z Łomżą nie była wybitnym widowiskiem w wykonaniu miejscowych koszykarzy.

Końcówka sezonu zasadniczego. Przed Legionem do rozegrania zostały już tylko dwa spotkania. Z najsłabszą drużyną w tabeli oraz najlepszą. Na pierwszy ogień poszedł zespół z Łomży, z którym Legion miał wygrać lekko, łatwo i przyjemnie dla oka. Wszakże w pierwszym spotkaniu obu drużyn na wyjeździe legionowianie zmiażdżyli rywala, wygrywają 56 punktami (112:56).

Łomżanie walczyli

Koszykarze UKS-u Dziewiątki PWSIP Łomża zaskoczyli gospodarzy w pierwszej kwarcie. Legion grał wolno, chciał „na stojąco” ograć outsidera rozgrywek. A ten nie położył się na parkiecie hali przy Zakopiańskiej, tylko porządnie wziął się do roboty i wygrał zasłużenie pierwsze dziesięć minut spotkania 26:22.

Legion musiał wygrać

Trener Przemysław Raczyk ze stoickim spokojem udzielał rad swoim zawodnikom w przerwie pomiędzy kwartami i zachęcał do większej aktywności na parkiecie. Dlatego też w kolejnych kwartach panował już tylko jeden zespół i byli nimi legionowianie, którzy z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wygrali spotkanie 97:66.

Awansowali do play-offów!

Po wygraniu spotkania z Łomżą oczekiwano na wieści z innych parkietów. Przed przedostatnią kolejką spotkań cztery drużyny pretendowały do awansu. A tylko trzy drużyny awansują do fazy play-off i powalczą o 2 Ligę. Niespodziankę sprawili jednak o nic już grający koszykarze MUKS-u Piaseczno, którzy w bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali GLKS Nadarzyn 75:73. Taki wynik zdecydował, że Legion na pewno będzie w pierwszej trójce i awansuje! Okazało się również, że niespodziewanie przegrał także lider tabeli Hutnik Warszawa, który znalazł pogromcę w drużynie KS Pułaski Warka. W takim wypadku Legion ostatnie spotkanie z Hutnikiem zagra o pierwsze miejsce w tabeli.

KS Legion Legionowo – UKS Dziewiątka PWSIP Łomża 97:66 (22:26, 34:17, 15:9, 26:14)

KS Legion Legionowo: Mateusz Witek – 19, Jeremi Kosiński – 18, Jakub Jurczak – 17,  Marcin Teklak – 15, Mateusz Zawistowski – 12, Maciej Łopaciński – 6, Michał Stabach – 4, Adam Błaszczak – 3, Francesco Centrone – 2, Marcin Mikos – 2, Kamil Rybałtowski, Krzysztof Piasecki.