Legion Legionowo. Piaseczno pokonane w meczu U-14

legion-la-basket_12

Legion wygrywa z Piasecznem (fot. arch. GP/MM)

Legion Legionowo – rocznik 2002 – zmierzył się ze swoimi rówieśnikami z Piaseczna. Po bardzo dobrym spotkaniu, podopieczni Przemysława Raczyka, zwyciężyli 13 punktami.

W pierwszej kwarcie goście nie istnieli na parkiecie legionowskiej „siódemki”. MUKS rzucił zaledwie cztery oczka, przy siedemnastu gospodarzy. Najwięcej oczek w tym okresie dla młodych legionowskich koszykarzy rzucił Filip Markiewicz – 8pkt, a dzielnie wtórował mu Piotr Jurkowski – 6pkt. Jednak w drugiej odsłonie pojedynku piasecznianie opanowali nerwy i zaczęli przejmować inicjatywę. Zmniejszyli różnicę do stanu 21:25. Wtedy to Legion dorzucił swoje punkty i po pierwszej połowie prowadził 35: 21.

-1 w drugiej połowie

Drugie 20 minut gry to bardzo wyrównana rywalizacja. MUKS wygrał trzecią kwartę 15:14. Natomiast w ostatniej części spotkania było remisowo po 17. Dzięki temu gospodarze pewnie pokonali rywala 66:53.

Chciałbym dzisiaj pochwalić całą drużynę, za duże zaangażowanie, szczególnie po bronionej stronie parkietu. Na uznanie zasługuje szczególnie pierwsza kwarta gdzie straciliśmy tylko 4pkt. Pełna koncentracja i entuzjazm pozwoliły nam uniknąć przestojów w grze, co niestety zdarzało się praktycznie w każdym poprzednim naszym meczu. Więc tym bardziej należy pogratulować chłopcom za wygraną w tym spotkaniu – podsumował na gorąco rywalizację trener Raczyk.

Legion Legionowo – MUKS Piaseczno 66:53 (17:4, 18:17, 14:15, 17:17)

Legion Legionowo: Markiewicz – 23, Jurkowski – 17, Komuda – 7, Bartkowiak – 6, Matysiak – 4, Chudek – 4, Deplewski – 2, Komorowski – 2, Sosnowski – 1, Murawski.