Legion Legionowo. Półfinałowy Turniej o 2 Ligę – Dzień 1 (galeria)

polfinal-legion_07

Legion wygrał swoje pierwsze spotkanie i ma sporą szansę na awans do finałów (fot. GP/MM)

Cztery drużyny i tylko dwa zespoły będą się cieszyć z awansu do turnieju finałowego, w którym będą czekać… dwa miejsca w 2 Lidze. Daleka to droga, więc skupmy się na pierwszym dniu turnieju w Legionowie. Co wydarzyło się na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół przy Zakopiańskiej?

Na inaugurację SSK Rzeszów zmierzył się z KS Cracovia 1906 Kraków. Od samego początku spotkania uwidoczniła się przewaga rzeszowskiego teamu, który z każdą minutą powiększał swoją przewagę. Koszykarze grający w żółtych strojach pewnie pokonali Cracovię i stali się głównymi faworytami do awansu do turnieju finałowego.

SSK Rzeszów – KS Cracovia 1906 Kraków 99:66 (20:10, 27:14, 30:18, 19:24)

Emocje, emocje, emocje i… pierwsza wygrana Legionu!

W drugim spotkaniu na parkiet wyszły drużyny gospodarzy i MKK Pyra Poznań. Od początku lepiej prezentowali się goście, którzy zdecydowanie szybciej rozgrywali swoje akcje, a dodatkowo popełniali mniej błędów. Jednak zryw miejscowych spowodował, że po pierwszych 10 minutach prowadzili gospodarze 21:19. Poznański zespół nadal prowadził swoją grę, dzięki czemu od drugiej kwarty zyskał przewagę i do ostatnich sekund spotkania prowadził. Podopieczni trenera Przemysława Raczyka wiedzieli, że jest to kluczowy mecz, w którym zwycięstwo otworzy im drogę do awansu do turnieju finałowego. Powalczyli w ostatniej kwarcie, doprowadzając do remisu 66:66. W ostatnich sekundach mieli piłkę i mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak Jurczak nie trafił do kosza i doszło do dogrywki. W niej na parkiecie panował Legion, który zachował więcej zimnej krwi i po końcowej syrenie mógł cieszyć się ze zwycięstwa siedmioma punktami.

KS Legion Legionowo – MKK Pyra Poznań 81:74 (21:19, 15:21, 16:17, 14:9, dogrywka 15:8)

KS Legion Legionowo: Witek – 28, Jurczak – 20, Teklak – 14, Zawistowski – 12, Mikos – 4, Łopaciński – 2, Kosiński – 1, Piasecki, Stabach, Pawłowski, Kostecki, Bandurski.