Legion Legionowo. Półfinałowy Turniej o 2 Ligę – Dzień 3 (galeria)

legion-cracovia_29

Dziś nie pomogły ekwilibrystyczne rzuty Francesco Centrone (fot. GP/MM)

Niestety. Legion Legionowo nie zagra w finale turnieju o 2 Ligę. Mając na koncie zwycięstwo i porażkę odpowiednio z MKK Pyrą Poznań i SSK Rzeszów wystarczyło pokonać Cracovię 1906 Kraków. Nie udało się…

Na 4 minuty i 53 sekundy przed końcem trzeciej kwarty Legion Legionowo mógł się czuć zwycięzcą i planować wyjazd na turniej finałowy. W tym momencie prowadził zdecydowanie 55:33, pokazując niezwykle efektowną koszykówkę. Od tego momentu wszystko zaczęło się psuć.

Katem legionowian… legionowianin

Od tego momentu Cracovia zaczęła wchodzić na wyższe obroty. Przewaga Legionu zaczęła topnieć, a sporą zasługę miał w tym wychowanek Legionu, grający obecnie dla Cracovii, Cezary Karpik. To on, rezerwowy zespołu krakowskiego, zdobył 23 punkty i okazał się najskuteczniejszym graczem gości. Jego trójki (i nie tylko jego) doprowadzały do rozpaczy trenera Przemysława Raczyka, który nie znalazł sposobu na agresywną grę przeciwnika. Jeszcze przed ostatnimi 10 minutami Legion prowadził 12 punktami. Była nadzieja na uspokojenie gry, jednak nic takiego się nie stało. Goście rzucali niemal z każdej pozycji, a Legion miał problem nawet w bardzo klarownych sytuacjach podkoszowych. W 3 minucie czwartej kwarty goście wyszli na prowadzenie 68:69. Na 2 minuty i 16 sekund na tablicy świetlnej widniał remis 78:78 i sprawa końcowego wyniku była otwarta. Remis widniał też na 56 sekund przed końcem meczu. Te sekundy nie zapiszą się złotymi zgłoskami w historii klubu. Cracovia zbierała piłki po nieudanych rzutach legionowian, a zawodnicy gości wykorzystywali rzuty osobiste po faulach legionowskiej drużyny. Swoją walecznością i pomysłem na grę zasłużyli na zwycięstwo. Wygrali 89:83.

KS Legion Legionowo – KS Cracovia 1906 Kraków 83:89 (25:9, 19:8, 21:26, 18:36)

KS Legion Legionowo: Jurczak – 22, Centone – 16, Bandurski – 10, Łopaciński – 10, Zawistowski – 9, Kosiński – 6, Teklak – 6, Mikos – 2,  Pawłowski – 2.

W drugim spotkaniu dnia o tzw. ‚pietruszkę” zmierzyły się drużyny MKK Pyra Poznań i SSK Rzeszów. Rzeszowianie po raz trzeci w turnieju zeszli z parkietu ze zwycięstwem, a poznaniacy zakończyli turniej bez zwycięstwa. Do turnieju finałowego awansowali koszykarze z Krakowa i Rzeszowa, a Legionowi przypadło trzecie miejsce w turnieju.