Legion Legionowo. Przegrana z Piotrówką po walce (galeria)

legion-piotrowka_15

Walki w niedzielnym spotkaniu nie brakowało (fot. GP/MM)

Legion Legionowo (U13) pod wodzą trenera Tomasza Matysiaka w niedzielne, wczesne popołudnie podejmował we własnej hali MKS Piotrówkę I Radom. Jak spisali się na parkiecie młodzi koszykarze?

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i przez jej większą część Legion prowadził. Dobrze pod koszem rywala czuł się Wiktor Szewczyk, jeden z najlepszych koszykarzy na parkiecie. Już w pierwszych pięciu minutach miał na swoim koncie 8 punktów. Po zmianie składów (w miejsce pierwszej piątki na parkiet po pięciu minutach wchodzi druga), goście z Radomia zaczęli zbliżać się do gospodarzy, którzy mogli pokusić się o wyższe prowadzenie, gdyby nie słabsza skuteczność pod koszem. Po pierwszych dziesięciu minutach Piotrówka prowadziła 26:21.

Radomska drużyna lepsza, Legion walczył do końca

W kolejnej kwarcie prowadzenie Piotrówki utrzymywało się, a w samej końcówce wzrosło do 13 punktów. Wynik mógł być lepszy, ale miejscowi koszykarze pudłowali z linii rzutów osobistych pięciokrotnie. Radomianie po pierwszej połowie prowadzili 55:42. W trzeciej kwarcie, która zadecydowała o losach spotkania, Piotrówka wygrała aż 28:17, co nie pozwoliło Legionowi na skuteczny finisz. Przewaga 24 punktów była już nie do odrobienia w ostatnich dziesięciu minutach. Jednak legionowscy koszykarze nie złożyli broni. Walczyli do samego końca zmniejszając różnicę o punkt, przegrywając 103:80. Najlepszym punktującym w meczu okazał się Szewczyk, który zanotował 33 punkty.

Mimo przegranej zagraliśmy dobry mecz. Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Przeciwnik z górnej półki, a Legion walczył jak równy z równym. Zabrakło jednak trochę sił i wybiegania – powiedział tuż po spotkaniu trener miejscowych koszykarzy Tomasz Matysiak.

KS Legion Legionowo – Piotrówka I Radom 80:103 (21:26, 21:29, 17:28, 21:20)

KS Legion Legionowo: Wiktor Szewczyk – 33, Michał Sysiak – 18, Wojciech Matysiak – 9, Jakub Graczyk – 8, Kacper Ordak – 4, Aleksander Chomaniuk – 2, Jędrzej Olszewski – 2, Piotr Włodarczyk – 2, Sebastian Pszkit – 2, Oliwier Suchocki, Bartłomiej Mystkowski.