Legion Legionowo. U14 rozpoczęli od wygranej w Sochaczewie

Legion Legionowo u14

Młody Legion z pierwszym zwycięstwem na inaugurację (fot. Legion)

Po dwóch meczach… przełożonych swój start w rozgrywkach ligowych rozpoczęli młodzi koszykarze Legionu – U14, trenowani przez Przemysława Raczyka. Jak poszło im w Sochaczewie?

Piątkowe spotkanie z UKS-em MOSIR Basket Sochaczew powinien być trzecim meczem tego rocznika w rozgrywkach sezonu 2015/2016. Tak się złożyło, że dwie pierwsze gry z różnych przyczyn zostały przełożone na inny termin. Dlatego też młodzi koszykarze Legionu dopiero wczoraj zainaugurowali swoje rozgrywki.

Wygrana na początek

To nie było łatwe spotkanie. Mimo, że Legion lepiej wszedł w mecz i pewnie wygrał pierwszą kwartę 25:19 to gospodarze nie zamierzali się poddać i systematycznie, mozolnie odrabiali poniesione straty z pierwszych dziesięciu minut. Do przerwy koszykarze z Sochaczewa tracili zaledwie punkt (36:37). Druga część spotkania i jej kwarty to wyrównany bój. Do końca nie wiadomo było, która drużyna osiągnie końcowy sukces. Rzutem na taśmę w ostatniej części gry legionowianie postawili tzw. kropkę nad i. Końcowy wynik to 78:74 dla Legionu!

UKS MOSIR Basket Sochaczew – Legion Legionowo 74:78

Markiewicz – 25, Bartkowiak – 13, Matysiak – 10, Jurkowski – 10, Chudek – 6, Komuda – 6, Deplewski – 4, Piątkowski – 2, Komorowski – 2, Sowiński.