Legion Legionowo. Udana inauguracja „Raczyków” w Piasecznie

legion-legionowo-u15

Legion lepszy na inaugurację U15 (fot. Legion)

Nie ma szczęścia MUKS Piaseczno w spotkaniach z ekipami Legionu Legionowo. Z drużyną z tego miasta wygrywali już w tym sezonie juniorzy, 3 Liga, a dziś kolejną wygraną zanotowali koszykarze z U15.

Inauguracyjne Legionu Legionowo w rozgrywkach U15 odbyło się w Piasecznie. Podopieczni Przemysława Raczyka zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę, po której zdecydowanie prowadzili 40:28. Gospodarze pozbierali się w trzeciej kwarcie, którą wygrali 24:15, zbliżając się do rywala na 3 oczka. Czwarta kwarta zapowiadała się interesująco.

„Wrócili na właściwe tory…”

… choć gospodarze w 35 minucie zbliżyli się na punkt (58:59). O tego momentu Legion zagrał świetnie w ataku, a także nie dał zbytnio rywalom pograć pod własnym koszem. Dlatego też czwartą część pojedynku wygrał 17:9, a całe spotkanie 72:61.

Kontrolowaliśmy mecz przez pierwszą połowę. W trzeciej kwarcie w szeregi chłopców wkradła się nonszalancja oraz zła selekcja rzutowa wymuszona pressingiem gospodarzy. Pogubiliśmy się. W czwartej kwarcie chłopcy wrócili na właściwe tory, pokazali ogromne serce do walki, mimo żywiołowego dopingu gospodarzy. Zagrali bardzo mądrze i wielkie brawa dla nich za taką końcówkę – powiedział tuż po meczu zadowolony z postawy swoich koszykarzy trener Raczyk.

MUKS Piaseczno – KS Legion Legionowo 61:72 (15:25, 13:15, 24:15, 9:17)