Legion Legionowo. Wysoka porażka ze świetnym rywalem (galeria)

legion-ursynow_15

Szybki przechwyt i kontra. Tak skutecznie grali koszykarze z Ursynowa (fot. GP/MM)

Podopieczni trenera Tomasza Matysiaka podejmowali we własnej hali koszykarzy UKS-u GIM 92 Ursynów Warszawa, którzy w rozgrywkach do tej pory nie przegrali spotkania.

Rywal legionowskiego klubu pokazał klasę. Zawodnicy ursynowskiej drużyny przewyższali Legion pod każdym względem. Sukcesywnie powiększali przewagę, wykorzystując każdy najmniejszy błąd gospodarzy. Dlatego też przez trzy kwarty niepodzielnie panowali na parkiecie hali przy Zakopiańskiej.

Przerażeni… oddali mecz bez walki

Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli Legionu. Goście posiadali sporą przewagę pod względem warunków fizycznych, co zdominowało grę po oboma koszami. Zbierali większość piłek z tablicy, wyprowadzając skuteczne kontry, przy których rzadko się mylili. Legion zagrał zbyt bojaźliwie, co przełożyło się na słabe wyprowadzanie piłki, brak aktywności pod koszami, a także wzięcia odpowiedzialności co do rzutów. Tylko w ostatniej kwarcie Legion walczył jak równy z równym i czwartą kwartę przegrał 14:15.

KS Legion Legionowo – UKS GIM 92 Ursynów Warszawa 38:98 (9:32, 7:29, 8:22, 14:15).

KS Legion Legionowo: Kujawa – 10, J. Matysiak – 10, Szewczyk – 4, Głodkiewicz – 4, Sławiński – 4, Rozmus – 2, Żmijewski – 2, Kotowski – 1, Murawski – 1, W. Matysiak, Kobus, Litwiński.