Legion Legionowo. Walczyli do końca… wygrali!

legion-legia-juniorzy_39

Mateusz Zawistowski rzucił dla swojej drużyny 19 punktów (fot. arch. GP/MM)

W poniedziałkowy wieczór juniorzy U20 Legionu Legionowo wybrali się do Warszawy na spotkanie z UKS-em GIM 92 Ursynów. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, a rozstrzygnął się w samej końcówce.

To był nie tylko mecz koszykarzy na parkiecie, ale też trenerów przy linii bocznej. Obaj znakomicie reagowali na poczynania swoich podopiecznych. Zarówno trener Tomasz Matysiak jak i Jarosław Łukasiewicz, szybko zmieniali koncepcje obrony swoich drużyn, gdy wynik spotkania był dla ich zespołów niekorzystny.

Zacięte spotkanie, dwupunktowa wygrana Legionu!

Początek spotkania, a dokładniej pierwsza połowa należała do gospodarzy. To oni byli bardziej skuteczni, w przeciwieństwie do legionowskich koszykarzy, którzy mieli też trochę problemów w grze obronnej. Do przerwy warszawiacy prowadzili pięcioma punktami 41:36. Druga połowa miała odmienny przebieg. Legion zdecydowanie poprawił obronę, co przełożyło się też na lepszy atak. Przed ostatnią kwartą na tablicy świetlnej pojawił się zasłużony remis 57:57. Niestety ostatnie dziesięć minut meczu nie zaczęło się dobrze dla koszykarzy z Legionowa. Ba! Zaczęło się fatalnie, bo gospodarze wyszli na 11-punktowe prowadzenie. Wydawało się, że nic nie jest w stanie powstrzymać rozpędzonych zawodników z warszawskiego Ursynowa. A jednak! Legion rzucił się do odrabiania strat i doprowadził do remisu 72:72, by po celnej „trójce” Mateusza Zawistowskiego wyjść na prowadzenie. To nie był koniec emocji, bo w ostatniej minucie gry gospodarze znów prowadzili (78:77). Jak się okazało, były to ostatnie punkty miejscowych zawodników. Za to Legion trafił jeszcze raz za dwa punkty, dzięki skutecznemu rzutowi Adama Błaszczaka, a jedno oczko dorzucił z osobistego Tomasz Gortat.

Trener Tomasz Matysiak był bardzo zadowolony z gry swoich zawodników:

Super postawa chłopaków w drugiej części meczu, a szczególnie w czwartej kwarcie. Niesamowita walka w obronie dało oczekiwany efekt. Gdyby jednak takie zaangażowanie udało się utrzymać od pierwszej sekundy meczu obyłoby się bez większej nerwowości w końcówce.

UKS GIM 92 Ursynów Warszawa – KS Legion Legionowo 78:80 (16:14, 25:22, 16:21, 21:23)

KS Legion Legionowo: Jeremi Kosiński – 19, Mateusz Zawistowski – 19, Patryk Pawłowski – 15, Sebastian Kostecki – 12, Adam Błaszczak – 6, Tomasz Gortat – 5, Maciej Wojciechowski – 2, Bartosz Ciebielski – 2, Michał Wojciechowski, Karol Gródek.