Legion Legionowo. Walczyli o grupę mistrzowską

legion

Legion rozbił Legię (fot. Legion)

Juniorzy Legionu Legionowo byli gospodarzami turnieju, w którym jeden z trzech zespołów mógł uzyskać awans do grupy mistrzowskiej na Mazowszu. Koszykarze z Legionowa na drodze do awansu musieli zmierzyć się z Legią Warszawa i MUKS-em Płock. Czy awansowali?

Juniorzy rocznik 1998 trenowani przez Roberta Sitka awansowali do najlepszej ósemki drużyn mazowieckich! Dzięki wysokim zwycięstwom z Legią i MUKS-em młodzi koszykarze będą walczyć w gronie mistrzowskim, a ich sezon zasadniczy ruszy już 18 października.

W pierwszym swoim spotkaniu Legion zmierzył się z rówieśnikami z warszawskiej Legii. Mecz miał jednostronny przebieg, bo miejscowa drużyna zdeklasowała rywala z Warszawy. Wynik 91:46 mówi sam za siebie. W poszczególnych kwartach legionowianie panowali na parkiecie i systematycznie powiększali przewagę.

Legion Legionowo – Legia Warszawa 91:46 (23:7, 22:11, 29:15, 17:13)

Skład Legionu: Jan Kurlanc – 2, Przemysław Pielak – 10, Adam Błaszczak – 8, Michał Wojciechowski – 22, Maciej Wojciechowski – 4, Mateusz Zawistowski – 16, Tomasz Gortat – 19, Rafał Pachnia – 6, Karol Grodek  4.

W drugim pojedynku w turnieju podopieczni Roberta Sitka rozgromili MUKS Płock 112:29. To był mecz, który można określić grą do jednego kosza. Legionowscy koszykarze urządzili sobie trening strzelecki. Dobitnie pokazała to ostatnia kwarta, w której Legion rzucił aż 43 punkty tracąc zaledwie 4.

Legion Legionowo – MUKS Płock 112:29 (21:6, 20:6, 28:13, 43:4)

Skład Legionu: Jan Kurlanc, Przemysław Pielak – 14, Adam Błaszczak – 20, Michał Wojciechowski – 8, Maciej Wojciechowski – 11, Mateusz Zawistowski – 30, Tomasz Gortat – 17, Rafał Pachnia – 2, Karol Grodek  10.