Legion Legionowo. Zacięty pojedynek z Ursynowem

legion-legia_14

Legion pokonał rywali z warszawskiego Ursynowa (fot. arch. GP/MM)

W sobotnie przedpołudnie w hali sportowej Szkoły nr 1 Legionowie Legion Legionowo (U15) podejmował swoich rówieśników z Ursynowa. To był bardzo ciekawy pojedynek, a losy wyniku rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie.

W pierwszej odsłonie pojedynku lepiej zaczęli podopieczni Przemysława Raczyka. Ursynowscy koszykarze nie odpuszczali i w 6 minucie wyszli na prowadzenie. Nie trwało ono jednak długo, bo Legion dążył do wyrównania i to mu się udało. Po pierwszej kwarcie było 16:16.

To był mecz Jurkowskigo i Pawełasa!

Dwójka koszykarzy legionowskiej drużyny wzięła ciężar gry n swoje barki i w drugiej kwarcie dzięki nim i wsparciu reszty drużyny, Legion odskoczył rywalom na 12 punktów. W ostatecznym rachunku ta dwójka rzuciła warszawskiej drużynie aż 53 oczka. Za nim do tego doszło, Legion zatracił swoją skuteczność i goście odwrócili wynik. Z dwunastopunktowego prowadzenia zrobiło się plus dwa dla Ursynowa. Ostatnie 10 minut zapowiadały się pasjonująco. I tak  było. Legion otrząsnął się z chwilowego przestoju i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

KS Legion Legionowo – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 73:69 (16:16, 26:14, 10:24, 21:15)

KS Legion Legionowo: Piotr Jurkowski – 27, Piotr Pawełas – 26, Filip Markiewicz – 12, Wiktor Żmijewski – 6, Bartosz Komuda – 2, Marcin Murawski, Maciej Deplewski,  Aleksander Letkiewicz.