Legion Legionowo. Zadecydowała pierwsza kwarta

21767909_1440465272727614_3814158903745459315_n

Logo Legionu

Po dwóch porażkach Legionu Legionowo (U15) podopieczni trenera Tomasza Matysiaka podejmowali w legionowskiej „jedynce” ostatnią drużynę w tabeli GKS Chynów.

Dwa pierwsze spotkanie legionowianie przegrali wysoko, dlatego też chcieli powetować sobie wcześniejsze niepowodzenia.

Wypracowali sobie sporą przewagę

Rocznik 2003 Legionu Legionowo wypracował sobie sporą przewagę po pierwszej kwarcie. Wygrał ją zdecydowanie, bo 31:9. W kolejnych 10 minutach młodzi koszykarze Legionu dołożyli do 22-punktowej przewagi kolejne 5. Dlatego też wydawało się, że przewaga 27 oczek zostanie spokojnie dowieziona do końca spotkania.

Chynów był bliski odrobienia strat

Koszykarze z Chynowa w kolejnych dwóch kwartach zabrali się za odrabianie strat. Robili to na tyle skutecznie, że na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania zbliżyli się na trzy oczka do gospodarzy. Wtedy to ważne punkty dla miejscowych koszykarzy rzucił Wiktor Szewczyk, najlepszy rzucający w zespole Legionu. Legionowscy koszykarze wygrali spotkanie 66:61.

KS Legion Legionowo – GKS Chynów 66:61 (31:9, 18:13, 5:14, 12:25)

KS Legion Legionowo: Olaf Sławiński – 21, Kacper Głodkiewicz – 14, Michał Kujawa – 11, Krzysztof Litwiński – 8, Wojciech Matysiak – 4, Mateusz Jaworek – 4, Wiktor Szewczyk – 4, Szymon Nawojski, Kacper Kalata, Dominik Rozmus.