Legion Legionowo. Punkt zadecydował o niepowodzeniu

legion

Legion przegrał zaledwie punktem (fot. Legion)

Trzecia kolejka Mareckiej Ligi Koszykówki za nami. Po dwóch wygranych spotkaniach Legion Legionowo zmierzył się z Zielonką. Jak poszło wiceliderom tabeli?

To było bardzo wyrównane spotkanie i do ostatnich sekund ważyły się losy wygranej w tym meczu. Lepiej spotkanie zaczęli legionowianie, którzy prowadzili 18:13, po celnym rzucie Sebastiana Kosteckiego. Jednak w ostatnich niespełna trzech minutach punktowali już tylko koszykarze z Zielonki, którzy zmniejszyli różnicę do punktu na swoją niekorzyść.

Zadecydowała druga kwarta

O zwycięstwie przeciwników Legionu, zadecydowała słabsza druga kwarta, w której Legion przegrał ośmioma punktami 17:9. To spowodowało, że legionowscy koszykarzy w kolejnych kwartach musieli gonić wynik.

Mogli to wygrać!

W ostatniej kwarcie sygnał do ataku dał Jeremi Kosiński. Po jego rzucie Legion przegrywał 45:52. Chwilę później przypomniał o sobie Kostecki, który tego dnia był niezwykle skuteczny. Trafił za trzy, a w kolejnej akcji Sebastian Powierża dołożył dwa punkty, zmniejszając różnicę do czterech punktów (50:54). N 5 minut i 13 sekund przed końcem spotkania, kolejnym celnym rzutem z dystansu popisał się Kostecki i na świetlnej tablicy pojawił się remis 55:55. Kolejne minuty to popis Kosteckiego, który jeszcze trzykrotnie zdobywał punkty zza linii oznaczającej 6 metr i 75 centymetr. Legion prowadził na 3 i pół minuty do końca meczu 66:57. Uśpiło to czujność legionowian, którzy… nie zdobyli już punktów w tym spotkaniu. Zielonka wręcz przeciwnie. Na 17 sekund przed końcem faulowany został Kamil Kicka i wykonywał rzuty osobiste przy wyniku 66:65 dla Legionu. Oba trafił. W ostatniej akcji Legionu pomylił się Kosiński i koszykarze Zielonki mogli cieszyć się z wygranej.

Mecz generalnie nie był zły, mogę rzec, że był najlepszy jaki zagraliśmy od początku tegorocznej Mareckiej Ligi Koszykówki. W końcówce zabrakło nam zimnej krwi – podsumował mecz prezes Legionu Tomasz Matysiak.

Zielonka – KS Legion Legionowo 67:66 (17:18, 17:9, 15:16, 18:23)

KS Legion Legionowo: Kostecki – 32, T. Matysiak – 11, Kosiński – 11, Turkowski – 6, Powierża – 5, Pawłowski – 1, J. Matysiak, Komorowski, Zawistowski.