Legion Legionowo. Rewanż z Polonią

legion-komorow_09

Legion Legionowo (fot. GP/MM)

Po jednopunktowej porażce w Legionowie, Legion – rocznik 2005 – wybrał się do Warszawy na rewanż z rówieśnikami z Polonii. Czy młodzi podopieczni trenera Roberta Sitka pozbierali się i udanie zrewanżowali się polonistom?

Legion w Warszawie walczył, starał się, robił co mógł, ale niestety w tym roku musiał po raz drugi uznać wyższość rówieśników ze stolicy. Tym razem podopieczni Adama Latosa wygrali wyraźnie i zasłużenie z legionowskim klubem. „Sitki” trzymały się dzielnie do połowy trzeciej kwarty.

W każdej kwarcie lepsi byli gospodarze. O ile w pierwszych trzech wygrywali nieznacznie – pięcioma punktami, dwoma i sześcioma, tak w ostatnich dziesięciu minutach poloniści dołożyli jeszcze 11 punktów więcej od podopiecznych Roberta Sitka. Ostatecznie Polonia wygrała 76:52, zajmując 2 miejsce na Mazowszu. Legionowi przypadł najniższy stopień podium i brązowy medal.

Polonia Warszawa – Legion Legionowo 76:52 (14:9, 19:17, 22:16, 21:10)

Legion Legionowo: Szewczyk – 18, Sławiński – 12, Ratowski – 8, Kuciewski – 6, Matysiak – 3, Szumiata – 2, Graczyk – 2, Niewiatowski – 1, Rajchert, Stelmach, Nadaj, Trzaska.