Legion Legionowo. Walczyli z Polonią i… z sędziami

kadeci-750x498

Legion Legionowo - juniorzy z trenerem Robertem Sitkiem (fot. Legion)

Juniorzy Legionu Legionowo (U18) rozpoczęli ligowe rozgrywki. W meczu Grupy A zmierzyli się na wyjeździe z Polonią Warszawa.

Pierwsze 10 minut należało do koszykarzy Legionu. Grali oni bardzo dobre zawody i w pewnym momencie prowadzili 19:3. Pierwszą kwartę zakończyli przewagą 10 oczek, prowadząc 20:10. W kolejnych kwartach nie było już tak dobrze. Szczególnie w drugiej i trzeciej części gry. Wtedy to poloniści pokazali swą moc, wygrywając kolejne kwarty 22:20 i 23:8. Niestety na wynik spotkania wpływ mieli arbitrzy pojedynku:

Sędziowie robili wszystko, żeby nie było sensacji w Warszawie. Na początku drugiej i trzeciej kwarty mieliśmy już po pięć fauli i każde wejście gospodarzy pod kosz było gwizdane na rzuty osobiste. Dopiero w czwartej kwarcie było w miarę normalne sędziowanie, ale wtedy była już bezpieczna przewaga gospodarzy. Mojemu zespołowi zabrakło trochę siły i centymetrów pod koszem. Warto dodać, że kilku graczy Polonii gra w 2 lidze seniorów – podsumował zawody trener Legionu Robert Sitek.

Polonia Warszawa – Legion Legionowo 67:51 (10:20, 22:10, 23:8 ,12:13).

Skład Legionu Legionowo – Tomasz Gortat – 15, Mateusz Zawistowski – 10, Adam Błaszczak – 9, Bartosz Ciebielski – 5, Michał Wojciechowski – 4, Mikołaj Wiśniewski – 4, Przemysław Pielak – 2, Karol Gródek – 2, Maciej Wojciechowski, Jan Kurlanc, Konrad Skrzypczyński, Rafał Pachnia.