Legion Legionowo. Trójka z Żyrardowa pokonana!

legion-u14

Legion Legionowo (fot. Legion)

Młodzi koszykarze Legionu Legionowo, podopieczni Przemysława Raczyka (U14) rozegrali ligowe spotkanie w Żyrardowie z miejscową Trójką.

Koszykarze z Żyrardowa postawili trudne warunki legionowianom. W pierwszej kwarcie podopieczni Jakuba Markowskiego lepiej poczynali sobie na parkiecie, a szczególnie w jej pierwszej fazie. Gospodarze prowadzili 10:5 i 13:7. W końcówce koszykarzom Legionu udało się zmniejszyć różnicę do dwóch oczek – 13:15. W 11 minucie drugiej spotkania legionowianie wyszli na prowadzeni 21:17 i wydawało się, że złapali właściwy rytm gry. Trójka nie odpuściła. Szybko nadrobiła straty i wyszła na dwupunktowe prowadzenie 23:21. Ostatnie słowo w drugiej odsłonie pojedynku należało do gości. Piotr Jurkowski dwukrotnie rzucił za dwa oczka i Legion objął trzypunktowe prowadzenie do przerwy.

Trójka lepsza w trzeciej kwarcie, Legion w czwartej

Podrażnieni gospodarze próbowali odwrócić niekorzystny wynik spotkania. Już w 34 minucie prowadzili 43:39. Legion odrobił straty i w 36 minucie na tablicy pojawił się wynik remisowy po 44. Wynik do końca tej kwarty zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie podopieczni trenera Raczyka przed ostatnimi dziesięcioma minutami gry prowadzili 52:51. Trójka w trzeciej odsłonie nadrobiła trzy oczka i zanosiło się na emocjonującą końcówkę. Emocje były, ale gospodarze nie potrafili już przeciwstawić się świetnie dysponowanym koszykarzom Legionu, którzy z minuty na minutę powiększał przewagę i ostatecznie pokonał rywala 76:66. Cały zespół z Legionowa zasłużył na pochwałę. Najwięcej oczek dla Legionu zanotowali – Filip Markiewicz i Piotr Jurkowski. Obaj rzucili po 20 punktów.

UKS Trójka OSiR Żyrardów – Legion Legionowo 66:76 (15:13, 19:24, 17:15, 15:24)

Legion Legionowo: Markiewicz – 20, Jurkowski – 20, Komuda – 12, Bartkowiak – 10, Matysiak – 8, Komorowski – 4, Murawski – 2, Deplewski, Piątkowski, Sosnowski, Żmijewski.