Legion Legionowo. Mecz… do jednego kosza

legion-legia_08

Jednym z najskuteczniejszych zawodników Legionu był Jakub Jurczak (fot. arch. GP/MM)

Trzecioligowcy Legionu Legionowo udali się do Łomży na spotkanie z tamtejszym UKS-em Dziewiątka PWSIP. Jak zaprezentowali się w tym meczu podopieczni Przemysława Raczyka?

Sobotni pojedynek w Łomży miał jednostronny przebieg. Dominującą drużyną byli goście. Zawodnicy Legionu mieli zdecydowaną przewagę i z każdą kwartą powiększali prowadzenie. Trener Raczyk dał pograć wszystkim swoim zawodnikom, a każdy z nich mógł się pochwalić zdobyczą punktową.

56 punktów różnicy

Mimo że Legion nie grał najsilniejszym składem zagrał bardzo skuteczne spotkanie, w którym rzucił aż 112. To o… 56 punktów więcej od gospodarzy. Najwięcej oczek dla legionowskiej drużyny zdobili Jakub Jurczak i Jeremi Kosiński. Każdy z nich zanotował po 22 oczka. Co po spotkaniu miał do powiedzenia trener Raczyk: Podeszliśmy do meczu zbyt wyluzowani. Mimo że przestrzegałem przed tym graczy, to początek mieliśmy bardzo ciężki i wynik oscylował w okolicach remisu. Zmiana systemu obronnego w drugiej połowie pomogła nam wymuszać więcej strat i gospodarze się pogubili. Wynik może cieszyć, niestety w grze jest nadal dużo mankamentów, ale wierzę, że przynajmniej część uda się zniwelować do najbliższego bardzo ważnego dla nas meczu z Hutnikiem Warszawa.

UKS Dziewiątka PWSIP Łomża – KS Legion Legionowo 56:112 (17:26, 19:25, 12:30, 8:31)

KS Legion Legionowo: Kosiński – 22, Jurczak – 22, Teklak – 18, Centrone – 9, Błaszczak – 9, Rybałtowski – 9, Gortat – 8, Pacholec – 6,   Bandurski – 5,  Piasecki – 4.