Legionowo. Zawodnik UKS „Delfin” ze złotym medalem na Mistrzostwach Polski

uks-delfin-dawid-szulich

Od 18 do 21 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim trwały Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W zawodach wzięli udział członkowie legionowskiego klubu UKS „Delfin”.

Legionowski klub UKS „Delfin” reprezentowało jego dwóch członków – Dawich Szulich, który startował w kategorii senior, oraz Michał Perl, startujący w juniorach. Pływacy są najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach. Zorganizowane w Ostrowcu Świętokrzyskim zawody to kolejny udany turniej w historii klubu.

Złoty medal i rekordy życiowe

Dawid Szulich stylem klasycznym na dystansie 100 m zdobył złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski. Zawodnik legionowskiego klubu pokonał dystans z czasem 0:59,28 sekund, ustalając tym samym swój życiowy rekord. Na dystansie 50 m stylem klasycznym udało mu się zdobyć srebrny medal, ustanawiając rekord życiowy czasem 0:26,95 sekund. Złoty medal przegrał o zaledwie 0,01 sekundy. Dawid popłynął także dystans 200 m stylem klasycznym, wygrał finał B z czasem 2:10,99 i zajął ostatecznie 11 miejsce.

Udane Mistrzostwa Polski

To były dla mnie jedne z najbardziej udanych mistrzostw polski. Złamane bariery czasowe na 50 i 100 metrów zbliżyły mnie do czołówki światowej na krótkim basenie. Po analizie startów widać elementy, które koniecznie trzeba poprawić jeśli chcę myśleć o ściganiu się na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Cieszę się, że mogłem zakończyć rok 2014 w dobrym stylu. Przede mną zgrupowanie kadry w styczniu na Florydzie. A w myślach już sierpniowe Mistrzostwa Świata w Kazaniu. – podsumowuje zawodnik UKS „Delfin” Dawid Szulich.