DPD Legionovia. Gładkie 0:3 z Developres SkyRes Rzeszów

DPD-Legionovia-Radomka-Radom-25-01-2019_14

Małgorzata Skorupa (fot. archiwum)

W piątkowy wieczór siatkarki DPD Legionovii zmierzyły się z wiceliderkami tabeli z Rzeszowa. Po wyjazdowym zwycięstwie w Ostrowcu Świętokrzyskim, nasze zawodniczki chciały sprawić niespodziankę w meczu z wyżej notowanymi rywalkami.

DPD Legionovia przystępowała do meczu bez najmłodszych zawodniczek, które występowały w tym samy czasie w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Juniorek.

Legionovianki nieźle weszły w mecz. Pewne ataki Zuzanny Góreckiej pozwalały utrzymać wyniki w granicach remisu. Niestety w połowie seta, przyjezdne odskoczyły na trzy punkty. Dystans cały czas się utrzymywał, a nasze zawodniczki nie potrafiły seryjnie zdobywać punktów. W zespole z Rzeszowa świetnie grała Katarzyna Zaroślińska-Król, która kończyła atak za atakiem. Pod koniec partii jeszcze bardziej uwidocznił się problem z przyjęciem legionowianek i set zakończył się wynikiem 20:25.

W drugim secie nasze zawodniczki nie podjęły walki. Rzeszowianki szybki objęły sześciopunktowe prowadzenie (1:7) a potem jeszcze przewagę powiększały. Nasze, zirytowane swoją niemocą, zaczęły kłócić się z sędzią. To jeszcze bardziej utrudniło im skupienie się na meczy. Partia, o której wszyscy chcieliby szybko zapomnieć zakończyła się wynikiem 12:23

Początek trzeciego seta w wykonaniu naszych zawodniczek znowu pozostawiał wiele do życzenia. Słabe przyjęcie nie pozwalało na dobre dogrywanie piłek do ataku. Rzeszowianki niemal przez cały set kontrolowały wyniku, ale pod koniec seta po dobrej serii zagrywek Cassidy Picrell pojawiła się szansa na przedłużenie meczu. Niestety od stanu 21:21 nasze były w stanie zdobyć tylko dwa punkty i mecz zakończył się w trzech setach. 20:25, 13:25, 23:25.

DPD Legionovia Legionowo-Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 13:25, 23:25)

Legionovia: Jasek (3), Olenderek (1), Polak (4), Górecka (9), Skorupa (4), Kicka (11), Ag. Adamek (libero) oraz Pickrell (8), Wójcik (3), Ad. Adamek (libero)

Developres: Tokarska (2), Witkowska (10), Blagojević (9), Barakowa (4), Mjlenkova (10), Zaroślińska-Król (17), Sawicka (libero) oraz Żabińska (1), Medyńska (libero)