KS Legionovia KZB Legionowo powalczy o kolejne ligowe punkty z Garbarnią Kraków

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

KS Legionovia KZB Legionowo w dobrym stylu rozpoczęła występy w II Lidze w sezonie 2019/2020 wygrywając pierwszy mecz. Jednak po pierwszym zwycięstwie przyszły dwie kolejne porażki. W najbliższą sobotę (17 sierpnia br.) Legionovia spróbuje zatrzymać trzy punkty na własnym stadionie w pojedynku z Garbarnią Kraków.

Dobra inauguracja sezonu

Po tym jak KZB Legionovia Legionowo w pięknym stylu awansowała z III do II Ligi kibice nie mogli się doczekać startu nowego sezonu 2019/2020. Pierwszy mecz w nowym sezonie piłkarze z Legionowa rozegrali ze Skrą Częstochowa. W dobrym stylu i po przepięknej bramce z 30 metrów kapitana zespołu Patryka Koziary i golu Adama Imieli gospodarze wygrali 2:0. Nic więc dziwnego, że po takim początku sezonu kibice nabrali apetytu na kolejne mecze swojego zespołu.

Przerwana piękna passa

Z twardą rzeczywistością KZB Legionovia Legionowo zderzyła się już w drugiej kolejce, kiedy rozegrała mecz wyjazdowy ze Stalą Rzeszów. Pomimo dobrej i ładnej gry zabrakło skuteczności i szczęścia po stronie piłkarzy z Legionowa, którzy przegrali to spotkanie 3:1. Porażka ta przerwała wspaniałą serię 15 ligowych zwycięstw odniesionych przez zespół KZB Legionovia Legionowo.

Trzecia kolejka spotkań

W trzeciej kolejce spotkań KZB Legionovia Legionowo podejmowała zespół Pogoni Siedlce. W dwóch pierwszych spotkaniach Pogoń przegrała i zremisowała swoje mecze. W pierwszej połowie gospodarze przeważali, jednak tak jak w poprzednim spotkaniu zawodziła skuteczność i to goście z Siedlec wykorzystali swoją szansę. Po błędzie jednego z zawodników Legionovii goście przejęli piłkę i przeprowadzili szybką akcję, dzięki której wyszli na prowadzenie. Pomimo straty gola gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak kilka minut później Pogoń podwyższyła prowadzenie na 2:0 po rzucie rożnym. Na początku drugiej połowy po rzucie rożnym KZB Legionovia Legionowo strzeliła gola kontaktowego na 2:1, jednak w 82 minucie goście podwyższyli na 3:1. Ta bramka okazała się być ostatnim trafieniem w tym meczu jakie obejrzeli kibice w Legionowie. Po tej przegranej KZB Legionovia Legionowo zajmuje obecnie 13 miejsce w II Lidze z trzema punktami.

Najbliższy mecz

W sobotę (17 sierpnia br.) o godz. 17.30 KZB Legionovia Legionowo podejmie zespół Garbarni Kraków, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w II Lidzie z dwoma zwycięstwami i jedną porażką na koncie. Zespół z Krakowa to zeszłoroczny spadkowicz z I Ligi, gdzie w 34 spotkaniach odniósł tylko 6 zwycięstw i z 21 punktami zajął ostanie miejsce. Kibice mają nadzieję, że jeśli piłkarze poprawią swoją skuteczność pod bramką przeciwników, będzie się można cieszyć z kompletu punktów w tym meczu.