KS Legionovia Legionowo. Druzgocąca porażka w Bełchatowie. Pięć bramek straconych w drugiej połowie

W niedzielę (22 października) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali mecz na wyjeździe z drużyną GKS Bełchatów w ramach 13 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego przegrali aż 6:0 z czego pięć bramek stracili w drugiej połowie.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii wygrali efektownie 4:2 w meczu przed własną publicznością z drużyną Jagiellonii II Białystok (więcej pisaliśmy TUTAJ). W 13 kolejce ligowych zmagań Legionovia udała się na mecz wyjazdowy z GKS Bełchatów. Kibice Novii liczyli się z tym, że będzie do trudne spotkanie, ponieważ ekipa z Bełchatowa gra w tym sezonie bardzo dobrze i walczy o awans do II ligi. W niedzielnym spotkaniu kibice zobaczyli aż sześć bramek, ale powody do zadowolenia mieli tylko fani miejscowej drużyny.

Pomimo tego, że to gospodarze byli faworytami tego spotkania to już kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku arbitra piłkarze z Legionowa mogli objąć prowadzenie. Po błędzie obrońcy miejscowych dobrej sytuacji nie wykorzystał Stanisław Mitura. Niestety dla podopiecznych Marcina Broniszewskiego z każdą kolejną minutą to gospodarze grali coraz lepiej narzucając swoje warunki gry. Piłkarze z Bełchatowa naciskali coraz mocniej, jednak brakowało im skutecznego wykończenia lub dobrze spisywała się formacja obronna Novii. Ostatecznie gospodarze swoją przewagę udokumentowali w 30 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Legionovii gola głową zdobył Przemysław Zdybowicz. W samej końcówce pierwszej połowy piłkarze z Legionowa mieli bardzo dobrą okazję na wyrównanie, ale po szybkim kontrataku bramkarza miejscowych nie dał rady pokonać Mateusz Szwed. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem GKS Bełchatów 1:0.

W drugiej połowie gospodarze już w 52 minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. Gola z rzutu karnego zdobył Mikołaj Grzelak. Ta sytuacja podłamała gości, natomiast gospodarze szli za ciosem zdobywając kolejne bramki. W 62 minucie gola na 3:0 strzelił Mateusz Szymorek. W 65 minucie na 4:0 podwyższył Patryk Skórecki. W 83 minucie swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Przemysław Zdybowicz. Końcowy wynik tego spotkania na 6:0 ustalił w 89 minucie Kamil Mizera. Ostatecznie pewne zwycięstwo i komplet punktów należały po końcowym gwizdku arbitra do piłkarzy GKS Bełchatów.

Po niedzielnej przegranej w Bełchatowie KS Legionovia Legionowo ma na swoim koncie nadal 12 punktów i zajmuje obecnie trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Następne ligowe spotkanie podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają w sobotę (28 października) na własnym stadionie z drużyną Olimpii Zambrów, która zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli.

GKS Bełchatów – KS Legionovia Legionowo 6:0 (1:0)

Bramki: Zdybowicz (30’, 83’), Grzelak (52’ k.), Szymorek (62’), Skórecki (65’), Mizera (89’)

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mikołaj Grzelak (77. Dawid Woźniakowski), Mikołaj Bociek, Mariusz Holik, Szymon Sarnik – Mateusz Szymorek, Serhij Napolov (86. Hubert Karpiński), Patryk Skórecki (86. Kamil Mizera), Klaudiusz Krasa (82. Mikołaj Bociek), Artur Golański – Przemysław Zdybowicz.

KS Legionovia Legionowo: Michał Brudnicki – Łukasz Buczkowski, Grzegorz Wojdyga, Mikołaj Gibas, Adam Waszkiewicz – Bartosz Mroczek (68. Kacper Koterwas), Konrad Zaklika (68. Dominik Kunca), Alec Schwartzman, Stanisław Mitura (57. Michał Barć), Mateusz Szwed (57. Piotr Sonnenberg) – Kacper Dudek (73. Piotr Basiuk).