KS Legionovia Legionowo. Jeden punkt w trudnym meczu na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

Remis KS Legionovii Legionowo z Pogonią Grodzisk Mazowiecki fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (17 września) piłkarze KS Legionovii Legionowo zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Pogoni Grodzisk Mazowiecki w ramach 8 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni trenera Michała Pirosa po wyrównanym spotkaniu zdołali zremisować 1:1 i przywieźli z bardzo trudnego terenu jeden punkt.

Po rozbiciu w poprzedniej kolejce na stadionie przy Parkowej rezerw Jagiellonii Białystok aż 4:1 kibice liczyli, że Novia zdoła wywalczyć na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki komplet punktów. Zadanie jednak nie zapowiadało się na łatwe, ponieważ przed sobotnim meczem ekipa gospodarzy od początku sezonu jako jedyna w całej tabeli nie poniosła jeszcze porażki i zajmowała w lidze czwarte miejsce tuż za Novią.

Od początku pierwszego gwizdka arbitra to gospodarze mocniej zaatakowali starając się objąć prowadzenie w tym spotkaniu. Dobrze jednak spisywała się obrona zespołu gości z Legionowa. Podopieczni Michała Pirosa od czasu do czasu również próbowali konstruować niezłe sytuacje pod bramką Pogoni, jednak w 30 minucie po przejęciu piłki w środku boiska i szybkiej akcji dobrym, technicznym strzałem na dalszy słupek w polu karnym Novii popisał się Michał Wrzesiński, który pokonał Jana Krzywańskiego. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Piłkarze Pogoni starali się jeszcze podwyższyć prowadzenie konstruując parę groźnych akcji, jednak kibice nie zobaczyli już więcej bramek w pierwszej połowie.

W drugiej połowie podopieczni Michała Pirosa prezentowali się dużo lepiej niż w pierwszej połowie i starali się doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała się w 63 minucie za sprawą Patryka Koziary. Kapitan Legionvii po tym jak otrzymał piłkę z boku boiska popisał się mocnym strzałem po ziemi ze skraju pola karnego a piłka wpadła obok interweniującego bramkarza. Novia doprowadziła do stanu 1:1. Od tego momentu zarówno goście jak i gospodarze starali się zdobyć bramkę dającą prowadzenie, jednak dobrze spisywały się formacje obronne albo brakowało skutecznego wykończenia. Ostatecznie kibice nie zobaczyli już więcej bramek a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Dzięki wywalczeniu jednego punktu w trudnym spotkaniu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki podopieczni Michała Pirosa utrzymali trzecią pozycję w ligowej tabeli i tracą nadal trzy punkty do prowadzącego w tabeli Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Mławianki Mława, ponieważ obydwie ekipy również zremisowały swoje mecze. Najbliższe ligowe spotkanie zawodnicy z Legionowa rozegrają przed własną publicznością z ekipą Pelikana Łowicz już w sobotę (24 września).

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 1:1 (1:0)

Bramki: Wrzesiński (30’) – Koziara (63’)

Wyjściowa jedenastka Pogoni Grodzisk Mazowiecki: Małecki – Dias, Kołaczek, Franco, Jaroń, Budnicki, Wrzesiński, Imiołek, Łoś, Gzieło, Widejko.

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Krzywański – Choroś, Zaklika, Koziara, Wojdyga, Kumoch, Mroczek, Wiejak, Gibas, Sonnenberg, Kaczorowski.