KS Legionovia Legionowo. Niespodziewana porażka z broniącą się przed spadkiem Wartą Sieradz na zakończenie rundy jesiennej

KS Legionovia Legionowo przegrywa na zakończenie rundy jesiennej z Wartą Sieradz fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (19 listopada) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym stadionie z Wartą Sieradz w ramach 17 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Michała Pirosa niespodziewanie przegrali 0:1 z drużyną z Sieradza, która broni się przed spadkiem z ligi. Sobotnie spotkanie było dla piłkarzy z Legionowa ostatnim ligowym meczem w 2022 roku. Podopiecznie Michała Pirosa kończą rundę jesienną na trzecim miejscu w tabeli.

W poprzedniej kolejce podopieczni Michała Pirosa wygrywając na wyjeździe z Legią II Warszawa przerwali kiepską serię trzech meczów bez zwycięstwa, w czasie której zdobyli tylko dwa punkty (więcej pisaliśmy TUTAJ). Dzięki trzem punktom zdobytym przed tygodniem w Warszawie kibice Novii mieli nadzieję, że ich ulubieńcy w ostatnim meczu rundy jesiennej odniosą pewne zwycięstwo nad ekipą Warty Sieradz. Ekipa z Legionowa przed meczem z drużyną z Sieradza była faworytem sobotniego spotkania. Goście znajdowali się w strefie spadkowej i dotychczas wygrali tylko jedno ligowe spotkanie w 16 meczach.

Początek meczu był dość wyrównany. Pomimo tego, że to Legionovia była faworytem sobotniego spotkania goście nie zamierzali tylko się bronić co pokazywali kreując sobie co jakiś czas niezłe sytuacje pod bramką Jana Krzywańskiego. Taka postawa przyniosła pozytywny efekt dla Warty Sieradz, która objęła prowadzenie w 26 minucie. Po błędzie obrony Legionovii piłkę na trzydziestym metrze od bramki przejął zawodnik gości, który podał piłkę do Kacpra Sionkowskiego a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Novii Jana Krzywańskiego. Podopieczni Michała Pirosa rzucili się do ataku starając się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, ale dobrze spisywała się formacja defensywna gości i bramkarz, który zaliczył kilka dobrych interwencji. Kibice nie zobaczyli więcej bramek i zawodnicy Warty Sieradz schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

Od początku drugiej połowy gospodarze starali się strzelić bramkę kontaktową, jednak cały czas dobrze spisywał się bramkarz jak i cała formacja defensywna gości. Piłkarze Warty co jakiś czas również kreowali sobie dobre sytuacje na podwyższenie wyniku, jednak podobnie jak w przypadku podopiecznych Michała Pirosa brakowało im skuteczności i dobrego wykończenia. Pomimo tego, że emocji nie brakowało zarówno pod bramką gości jak i Legionovii kibice nie zobaczyli już więcej goli a mecz zakończył się zwycięstwem 1:0 ekipy z Sieradza, co pozwoli jej spędzić przerwę zimową na 15 miejscu w tabeli tuż nad strefą spadkową.

Sobotni mecz był dla ekipy z Legionowa ostatnim spotkaniem w rundzie jesiennej III ligi grupy I w 2022 roku. Po przegranej z Wartą Sieradz podopieczni Michała Pirosa zakończą 2022 rok na trzecim miejscu w ligowej tabeli z 30 punktami i stratą czterech oczek do lidera – Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Kibice Legionovii będą teraz musieli poczekać na kolejne ligowe mecze swoich ulubieńców do początku marca 2023 roku, kiedy to rozpocznie się runda wiosenna w III lidze.

KS Legionovia Legionowo – Warta Sieradz 0:1 (0:1)

Bramki: Kacper Sionkowski (26’)

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Gołąb (Suchanek 74’), Gibas, Choroś, Wojdyga (Rymek 63’), Papazjan (Bawolik 74’), Koziara, Zaklika, Kumoch, Sonnenber, Wiejak (Balicki 74’).

Warta Sieradz: Miazek – Głowacki, Adamiak (Kępczyński 46’), Stolarczyk, Kraśniewski, Piela (Kręcichwost 81), Pawłowski, Chojecki (Płaneta 72’), Mielczarek (Pluta 72’), Lewandowski, Sionkowski (Dydak 81’).