KS Legionovia Legionowo. Pewne zwycięstwo 3:0 z Wissą Szczuczyn. Piłkarze z Legionowa kontynuują serię meczów bez porażki

Zawodnicy KS Legionovii Legionowo po zwyciestwie nad Wissą Szczuczyn fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

Zawodnicy KS Legionovii Legionowo po zwycięstwie nad Wissą Szczuczyn fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (30 października) piłkarze KS Legionoviii Legionowo podejmowali na własnym stadionie Wissę Szczuczyn w ramach 15 kolejki spotkań III ligi grupy I. Gospodarze pewnie wygrali 3:0 (3:0) i kontynuują swoją świetną passę meczów bez porażki.

Piłkarze KS Legionovii Legionowo mieli dwa tygodnie przerwy w walce o ligowe punkty, kiedy to 16 października nieoczekiwanie zremisowali GKS Wikielec 1:1. Niektórzy kibice obawiali się w jakiej formie będą podopieczni trenera Michała Pirosa po tej przerwie. Okazało się, że bramek w sobotnim spotkaniu nie zabrakło.

Pomimo tego, że to zawodnicy Legionovii zajmowali przed meczem pierwsze miejsce w tabeli a goście byli w tej klasyfikacji przedostatni, to w tym spotkaniu bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Kibice z Legionowa odetchnęli jednak z ulgą w 27 minucie. Zawodnicy gospodarzy przeprowadzili szybką kontrę i po wstrzeleniu piłki w pole karne Szczuczyna najlepiej zachował się doświadczony napastnik Dariusz Zjawiński, który z najbliższej odległości pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy. To jednak nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Zanim goście zdążyli się otrząsnąć po stracie pierwszej bramki w 34 minucie bramkarz przyjezdnych ponownie wyciągał piłkę z siatki. Po strzale Bartosza Mroczka w polu karnym gości dobitką z piątego metra popisał się Michał Bajdur. W tym momencie Legionowia prowadziła już 2:0. Goście starali się strzelić gola kontaktowego. W 43 minucie mieli ku temu wyśmienitą okazję. Po strzale tuż zza pola karnego z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki Legionovii. Prowadzenie gospodarzy podwyższył w 47 minucie pierwszej połowy ponownie Michał Bajdur, który po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Szczuczyna oddał strzał tuż zza pola karnego a piłka wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza gości. Podopieczni Michała Pirosa zakończyli pierwszą połowę prowadząc 3:0.

W drugiej połowie zawodnicy gości nie mając już nic do stracenia starali się strzelić bramkę kontaktową, jednak bardzo dobrze spisywała się formacja defensywna Legionovii, która skutecznie rozbijała ataki gości. Legionovia kontrolowała przebieg spotkania i stworzyła sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji, jednak zabrakło zimnej krwi i skutecznego wykończenia. W 60 minucie Legionovia strzeliła na 4:0 jednak sędzia odgwizdał spalonego. Kibice nie obejrzeli już więcej bramek w tym spotkaniu i ostatecznie Legionovia wygrała 3:0.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu podopiecznie Michała Pirosa umocnili się na pozycji lidera ligowej tabeli. Po 15 rozegranych spotkaniach piłkarze z Legionowa mają 36 punktów. Druga Unia Skierniewice traci do Legionovii cztery punkty, jednak ma rozegrany o jeden mecz więcej. Dzięki wygranej z Wissą Szczuczyn piłkarze Legionovii przedłużyli swoją świetną serię meczów bez porażki do 12 spotkań, w których zdobyli 32 z 36 możliwych punktów. Najbliższe spotkanie ligowe zawodnicy Legionovii rozegrają w sobotę (6 listopada) na wyjeździe z wiceliderem tabeli Unią Skierniewice.

KS Legionovia Legionowo – Wissa Szczuczyn 3:0 (3:0)

Bramki: Zjawiński (27’), Bajdur (34’, 47’)

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Budek (Waszkiewicz 61’), Zaklika, Smuga, Zjawiński (Szerszeń 72’), Bajdur (Balicki 72’), Bujak, Koziara (Papazjan 65’), Barański, Mroczek (Dobrogost 65’), Kaczorowski.

Wissa Szczuczyn: Gostomski – Maciejuk (Ruszczyk 79’), Kosikowski, Łupińksi, Łapiński, Korytkowski (Buzun 46’), Szaraniec, Zambrowski (Tercjak 46’), Koncewicz, Radzikowski, Tomar (Toczydłowksi 46’).