KS Legionovia Legionowo. Pewne zwycięstwo Novii 3:0 w meczu z ŁKS Łomża

W sobotę (9 września) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym stadionie z drużyną ŁKS Łomża w ramach 7 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego wygrali pewnie 3:0 i opuścili strefę spadkową tabeli.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii przegrali aż 6:2 w meczu na wyjeździe z drużyną Pogoni Grodzisk Mazowiecki (więcej pisaliśmy TUTAJ). Kibice Legionovii mieli nadzieję, że w meczu z ŁKS Łomża uda się ich ulubieńcom wywalczyć komplet punkt, pomimo słabej dyspozycji zespołu od początku sezonu. Ostatecznie w Legionowie kibice zobaczyli trzy bramki i to gospodarze mieli powody do radości po ostatnim gwizdku sędziego.

Od początku spotkania obie ekipy starały się stworzyć dobre sytuacje pod bramką rywali, jednak brakowało skuteczności. Po pierwszych kilkunastu minutach coraz mocniej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, jednak pomimo kilku dobrych sytuacji brakowało skuteczności lub szczęścia w polu karnym ekipy z Łomży. Kluczowym momentem pierwszej połowy był faul w 38 minucie, którego na wychodzącym z kontrą zawodniku Novii dopuścił się piłkarz Łomży, Kamil Dobrowolski, który miał już na swoim koncie żółtą kartkę. Sędzia nie zawahał się i pokazał zawodnikowi drugą żółtą kartkę przez co goście kończyli pierwszą połowę w dziesięciu. Piłkarze Legionovii nie dali jednak rady wykorzystać gry w przewadze i pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie podopieczni Marcina Broniszewskiego starali się wykorzystać grę w przewadze i próbowali jak najszybciej strzelić bramkę. Sztuka ta udała się w 54 minucie, gdy swoją okazję wykorzystał Mateusz Szwed. Piłkarze Legionovii poszli za ciosem i już w 58 minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0 dzięki Dawidowi Papazjanowi. Gospodarze kontrolowali przebieg tego spotkania już do ostatniego gwizdka arbitra, czego potwierdzeniem była bramka na 3:0, którą w doliczonym czasie gry strzelił Kacper Koterwas. Ostatecznie piłkarze Novii pewnie wygrali z ŁKS Łomża 3:0.

Dzięki sobotniej wygranej KS Legionovia Legionowo ma na swoim koncie sześć punktów i wydostała się ze strefy spadkowej ligowej tabeli. Następne ligowe spotkanie podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają 16 września (sobota) na wyjeździe z drużyną Victorii Sulejówek.

KS Legionovia Legionowo – ŁKS Łomża 3:0 (0:0)

Bramki: Szwed (54’), Papazjan (58’), Koterwas (94’)

KS Legionovia Legionowo: Brudnicki – Buczkowski, Zaklika, Szwed (67’ Sonnenberg), Papazjan (90’ Koterwas), Kunca (67’ Barć), Wojdyga, Mitura (90’ Keller), Radionow (81’ Dudek), Gibas, Krajewski.

ŁKS Łomża: Rosiak – Dobrowolski, Weremko, Walczak (46’ Bernatowicz), Maćkowski (67’ Silva), Mich, Azikiewicz (73’ Świderski), Żebrowski, Khorolskyi (79’ Pawczyński), Kuźma, Radaszkiewicz (79’ Mordasiewicz).