KS Legionovia Legionowo. Popis strzelecki w meczu z Mamrami Giżycko. Novia wygrała 7:0!

KS Legionovia Legionowo. Zwycięstwo 7-0 z Mamrami Giżycko fot. KS Legionovia Legionowo

KS Legionovia Legionowo. Wygrana 7:0 z Mamrami Giżycko fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (30 kwietnia) piłkarze KS Legionovii Legionowo rozegrali mecz na własnym stadionie z Mamrami Giżycko w ramach 29 kolejki spotkań III ligi grupy I. Novia zagrała rewelacyjne spotkanie i wygrała aż 7:0 (2:0). Wysokie zwycięstwo z Mamrami wydłużyło passę meczów bez porażki Legionovii do 12 spotkań i sprawiło, że zespół z Legionowa jest obecnie najskuteczniejszym zespołem w ligowej tabeli.

Po zwycięstwie na wyjeździe w środku tygodnia z Pilicą Białobrzegi podopieczni Michała Pirosa podejmowali zespół Mamry Giżycko, który przed tym spotkaniem zajmował szesnaste miejsce w tabeli i walczy o utrzymanie w III lidze. Kibice mieli nadzieję, że zespół z Legionowa podtrzyma dobrą formę i zgarnie komplet punktów. Wszystkie osoby, które zdecydowały się tego dnia na obejrzenie spotkania na stadionie nie mogły narzekać, ponieważ emocji nie zabrakło a końcowy wynik zostanie w pamięci fanów na długo.

Od początku spotkania Legionovia starała się narzucić swoje warunki gry gościom z Giżycka. Podopieczni Michała Pirosa stwarzali sobie dobre sytuacje, które w końcu w 12 minucie przyniosły pozytywny efekt. Minutę wcześniej w polu karnym faulowany był zawodnik gospodarzy za co sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Michał Bajdur, który pewnie wykonał jedenastkę, dzięki czemu Novia objęła prowadzenie 1:0. Gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa i starali się jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. Sztuka ta udała się już w 25 minucie. Po dobrym rozegraniu akcji piłkę z boku boiska dograł w pole karne Bartosz Rymek, którą z najbliższej odległości wbił do bramki Artur Balicki. W 40 minucie strzelec drugiego gola dla Novii musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli więcej bramek a piłkarze Legionovii schodzili do szatni w dobrych nastrojach prowadząc 2:0.

W drugiej połowie gospodarze nadal szukali sposobów na strzelenie kolejnych goli. Sztuka ta udała się już w 48 minucie. Piłkę z boku boiska w pole karne zagrał Kacper Kaczorowski a piłkę z blika do siatki wbił Dawid Papazjan. Kolejną bramkę gospodarzy kibice obejrzeli w 67 minucie. Po błędzie obrony piłka trafiła pod nogi Bartosza Rymka, który popisał się bardzo dobrym strzałem lewą nogą z 20 metra i posłał piłkę tuż pod poprzeczkę nad interweniującym bramkarzem gości. Na tablicy świetlnej widniał w tym momencie wynik 4:0. Podopieczni Michała Pirosa czuli, że jest to ich dzień i że są w świetnej formie co widać było w kolejnych minutach. W 70 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła w polu karnym gości do Dariusza Zjawińskiego. Doświadczony napastnik popisał się świetnym technicznym strzałem ze skraju pola karnego w okienko bramki obok bezradnego bramkarza z Giżycka. Zanim kibice ochłonęli po bramce Dariusza Zjawińskiego już minutę później Novia podwyższyła wynik na 6:0. Po niepewnej interwencji bramkarza gości futbolówka trafiła pod nogi Sebastiana Pociechy, który uderzeniem z pierwszej piłki wpisał się na listę strzelców. W 75 minucie gola na 7:0 i drugą bramkę w tym meczu strzelił Dariusz Zjawiński. Napastnik po szybkiej kontrze wbiegł w pole karne i popisał się mocnym strzałem lewą nogą obok bezradnego bramkarza gości. Był to ostatni gol, którego zobaczyli w tym spotkaniu kibice. Legionovia pokonała Mamry Giżycko 7:0.

Dzięki zwycięstwu nad Mamrami Giżycko podopieczni Michała Pirosa mają już na swoim koncie 66 punkty i cały czas zajmują pozycję lidera ligowej tabeli. Strzelenie siedmiu goli w sobotnim meczu spowodowało, że zespół z Legionowa ma już na swoim koncie 61 goli, które strzelili rywalom i są obecnie najskuteczniejszą drużyną w tabeli III ligi grupy I. Najbliższe spotkanie ligowe zawodnicy Legionovii rozegrają już w sobotę (7 maja) na wyjeździe z ekipą Broni Radom, która zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

KS Legionovia Legionowo – Mamry Giżycko 7:0 (2:0)

Bramki: Bajdur (12’ k.), Balicki (25’), Papazjan (48’), Rymek (67’), Zjawiński (70’, 75’), Pociecha (71’).

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Gibas, Wojdyga (60’ Pociecha), Mroczek (68’ Budek), Bajdur (60’ Gołąb), Zaklika (68’ Zjawiński), Rymek, Sonnenberg, Balicki (40’ Papazjan).

Mamry Giżycko: Woźniak – Co Fabio (46’ Rutkowski), Łapiński, Mroczkowski, Świderski (46’ Bańkowski), Raiński (46’ Skonieczka), Bucio, Serbul, Kucharski, Drażba, Edosomwan.