KS Legionovia Legionowo. Przegrana Novii na wyjeździe 3:0 z Mławianką Mława

Przegrana KS Legionovii Legionowo z Mławianką Mława fot. KS Legionovia Legionowo

W piątek (11 sierpnia) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na wyjeździe z drużyną Mławianki Mława w ramach 2 kolejki spotkań III ligi grupy I. W drugim meczu sezonu 2023/2024 podobnie jak w pierwszym z Concordią Elbląg podopieczni Marcina Woźniaka przegrali 3:0 i po dwóch kolejkach nowego sezonu są na dnie ligowej tabeli.

W poprzednim spotkaniu, które było meczem rozpoczynającym zmagania KS Legionovii Legionowo w sezonie 2023/2024 III ligi grupy I zawodnicy Novii przegrali na własnym stadionie 0:3 z Concordią Elbląg (więcej pisaliśmy TUTAJ). Kibice mieli nadzieję, że po tej niespodziewanej przegranej u siebie w pierwszym meczu nowego sezonu podopieczni Marcina Woźniaka zdołają wywalczyć punkty w spotkaniu z Mławianką Mława. Kibice, którzy tego dnia obejrzeli mecz rozgrywany w Mławie zobaczyli trzy gole, jednak to fani gospodarzy mieli powody do świętowania po ostatnim gwizdku arbitra.

Od początku pierwszej połowy obydwie ekipy starały się stworzyć sobie dobre sytuacje pod bramką przeciwnika, jednak brakowało skuteczności lub dobrze spisywały się formacje obronne zarówno gości jak i gospodarzy. Pomimo kilku niezłych sytuacji zarówno pod bramką Mławianki jak i Legionovii kibice nie zobaczyli w pierwszej połowie goli.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy. W 52 minucie podkręconym strzałem po ziemi ze skraju pola karnego Legionovii popisał się Oleksandr Masalov, który pokonał bramkarza Novii i dał swojej ekipie prowadzenie 1:0. Gospodarze poszli za ciosem i już w 54 minucie prowadzili 2:0. Mocnym strzałem z 20 metrów popisał się Stanislav Hreben, a piłka wpadła do bramki nad bezradnym bramkarzem Novii. Ekipa z Legionowa starała się strzelić gola kontaktowego, ale brakowało skuteczności lub dobrze spisywała się formacja obronna gospodarzy. W 90 minucie po błędzie obrońców Legionovii pikę przejął zawodnik Mławianki, który wbiegł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez bramkarza gości. Arbiter tego spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy, który chwilę później na gola zamienił Joao Odillon. Ostatecznie spotkanie w Mławie zakończyło się zwycięstwem 3:0 dla gospodarzy.

Po drugiej przegranej w sezonie ekipa Legionovii zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Najbliższe spotkanie ligowe podopieczni Marcina Woźniaka rozegrają w sobotę (19 sierpnia) na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Mławianka Mława – KS Legionovia Legionowo 3:0 (0:0)

Bramki: Masalov (52’), Hreben (54’), Odillon (91’ k.)

Wyjściowa jedenastka Mławianki Mława: Koliński – Karwowski, Hurenko, Komorowski, Markowicz, Masalov, Pregacz, Hreben, Tworek, Karol, Odillon.

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Grzegorzewski – Buczkowski, Zaklika, Szwed, Kunca, Wojdyga, Basiuk, Mroczek, Barć, Radionov, Krajewski.